Anja Rubik na pierwszą sesję przyszła z mamą, a Mateusz Damięcki myślał, że odpadł na starcie. Tak rozpoczęli kariery

Niektórzy z nich zaczynali kariery jako bardzo młode osoby. Inni znacznie później wkroczyli do świata show-biznesu. Zobaczcie, jak wyglądały medialne początki gwiazd i celebrytów.

Poniższy tekst powstał przed szczegółowymi ustaleniami o przestępczej przeszłości Dagmary Kaźmierskiej, o których przeczytacie pod tym linkiem. Tę informację zamieszczamy pod każdym artykułem o Dagmarze Kaźmierskiej w całej Gazeta.pl.

Monika Mrozowska, Joanna Jabłczyńska i Mateusz Damięcki już jako dzieci zyskali popularność. W kolejnych latach ich kariery nabrały rozpędu i obecnie mogą pochwalić się bogatym dorobkiem zawodowym. Jako 14-latka pierwsze kroki w show-biznesie stawiała także Anja Rubik. Z kolei Dagmara Kaźmierska i Renata Kaczoruk stały się sławne znacznie później. Przypominamy ich pierwsze role oraz sesje zdjęciowe.  

Zobacz wideo Anja Rubik pokazała kulisy MET Gali. Bawiła się z Miley Cyrus

Mateusz Damięcki myślał, że jego kariera "runęła w gruzach"

Mateusz Damięcki pochodzi z wielopokoleniowej rodziny znakomitych aktorów i od najmłodszych lat występował przed kamerą. Zawód, który obecnie wykonuje, wymarzył sobie już w dzieciństwie i wytrwale dążył do tego, aby osiągnąć sukces. 

Mając dziesięć lat, zapragnął zawalczyć o możliwość zagrania rezolutnego i uśmiechniętego Jima w kultowym serialu "WOW". W momencie, gdy miał się zjawić na casting, zachorował. Niewiele brakowało, a jego kariera potoczyłaby się zupełnie inaczej.

Okazało się, że to była ospa. Dzień później, cały w fioletowe kropki, beczałem w poduszkę w naszym dwupokojowym mieszkaniu na ursynowskim osiedlu z wielkiej płyty, że moje życie i moja kariera właśnie runęły w gruzach - wspominał w opublikowanym na Instagramie wpisie.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i po odzyskaniu dobrego samopoczucia pojechał na plan zdjęciowy. Tak bardzo spodobał się twórcom serialu, że otrzymał wymarzoną rolę. Serial "WOW" to polsko-niemiecka produkcja, która emitowana była na antenie TVP w 1993 roku.

 

Mama wspierała Anję Rubik podczas pierwszej sesji zdjęciowej 

Obecnie Anja Rubik należy do grona najpopularniejszych na świecie modelek. Współpracowała z największymi domami mody i pojawiła się na okładkach wielu prestiżowych magazynów. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że Rubik jest ikoną. Na wielki sukces pracowała jednak od najmłodszych lat. Pierwszą sesję zdjęciową miała jako 14-latka. Wówczas na planie wspierała ją mama. 

Zdjęcia zrobione, gdy miałam 14 lat. Pierwsze w mojej karierze. Na tej sesji była ze mną mama. Pamiętam, co miałam wtedy w głowie - powtarzałam sobie: Po prostu udawaj, że wiesz, co robisz i zachowaj spokój - wspomina po latach.
 

Joanna Jabłczyńska gwiazdą programu "Tik-Tak"

Dziś króluje TikTok, a kiedyś "Tik-Tak", czyli program telewizyjny dla dzieci. W latach 80. oraz 90. był hitem i przyciągał młodą publiczność przed ekrany. To właśnie tam karierę w świecie mediów rozpoczynała Joanna Jabłczyńska, która wówczas była członkinią popularnego zespołu Fasolki. Grupa regularnie pojawiała się w kultowym show i słynęły z takich hitów jak: "Myj zęby", "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" czy "Mydło lubi zabawę". Jakiś czas temu aktorka opublikowała na Instagramie archiwalny kadr z początków kariery. 

Z wyczuciem stylu to trzeba się urodzić. Tiktokowcy nie wiedzą kim i czym był "Tik-Tak" - napisała pod zdjęciem.
 

Monika Mrozowska znana jest z serialu "Rodzina zastępcza". To jednak nie był jej telewizyjny debiut 

Wiele osób mogłoby pomyśleć, że przygodę z show-biznesem Monika Mrozowska rozpoczęła od popularnego serialu emitowanego na antenie Polsatu. Okazuje się jednak, że również zaczynała karierę w Fasolkach i występowała w "Tik-Taku". Na swoim koncie ma m.in. hit "Zabiorę brata na koniec świata".

 

Renata Kaczoruk wystąpiła w serialu paradokumentalnym

Renata Kaczoruk, podobnie jak Anja Rubik, już jako nastolatka próbowała sił w świecie mody. Pomimo tego, że w późniejszych latach pojawiała się na wybiegach czy brała udział w sesjach zdjęciowych, to nie zrobiła aż tak oszałamiającej kariery w tej branży. O początkach opowiedziała kilka lat temu w "Dzień dobry TVN". 

U mnie pierwsze propozycje pojawiły się jak miałam 12-13 lat. Ja nie wyjechałam. Mnie to środowisko zraziło. Usłyszałam, że jestem zbyt cnotliwa. Poczułam gdzieś tam taki fałsz. To były jeszcze czasy w Polsce, kiedy nie każda agencja mogła być zweryfikowana. Ja byłam prymuską. Miałam zupełnie inne aspiracje i dla mnie śmieszne były propozycje wyjeżdżania dokądś, żeby pozować w stanikach.

Co ciekawe w latach 2008-2009 r. grała w serialu "Pierwsza miłość", a w 2014 r. pojawiła się w produkcji TVN "Sama słodycz". Jej telewizyjnym debiutem była rola w jednym z odcinków ‘’Sądu rodzinnego’’. 

Renata KaczorukRenata Kaczoruk Screen

Dagmara Kaźmierska od "Pamiętników z wakacji" do "Królowych życia"

Dagmara Kaźmierska jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show-biznesie. Największą popularność przyniósł jej program "Królowe życia". To jednak niejedyne show, w jakim wzięła udział. Kilka lat temu wystąpiła w jednym z odcinków "Pamiętników z wakacji", w którym zachowywała się dość naturalnie dla siebie.

Dagmara KaźmierskaDagmara Kaźmierska Screen: YouTube/@naruciak

Zanim jednak stała się popularna, odsiedziała wyrok 14 miesięcy więzienia za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, stręczycielstwo, nakłanianie do prostytucji i prowadzenie agencji towarzyskiej w latach 2005-2009.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.