Kuba Wojewódzki zostanie ojcem. Oni też zdecydowali się na późne ojcostwo. Rekord? 73 lata

Niektórzy z nich mogliby odpoczywać na spokojnej emeryturze, bawiąc wnuki, lecz zdecydowali się na ojcostwo.

Więcej ciekawostek ze świata gwiazd znajdziecie na stronie Gazeta.pl.

Ojcostwo, w przeciwieństwie do macierzyństwa, nie jest tak bardzo ograniczone czasowo. Nauka mówi, że tatą można zostać w każdym wieku, a ci sławni ojcowie tylko to potwierdzają. Aktorzy, muzycy i politycy - postanowili odmłodzić się kolejnym lub pierwszym potomkiem po 60., a nawet po 70. roku życia.

Karol Strasburger

Karol StrasburgerKarol Strasburger KAPIF

Karol Strasburger należy do grona, które późno zdecydowało się na ojcostwo. Aktor miał 72 lata, kiedy na świat przyszło jego pierwsze dziecko. Jego żona, o 37 lat młodsza Małgorzata Strasburger, w 2019 roku urodziła córkę Laurę.

Marek Kondrat

Mark KondratMark Kondrat Fot. Grażyna Marks / Agencja Wyborcza.pl

Marek Kondrat miał już dwóch dorosłych synów, kiedy zdecydował się na trzecie dziecko. W 2015 roku poślubił o 38 lat młodszą Antoninę, córkę Grzegorza Turnaua, a w 2018 roku na świat przyszła córka pary, Helena. Aktor miał wówczas 68 lat. W jednym z wywiadów przyznał, że to dla niego najlepszy czas na ojcostwo, gdyż przestał być aktywny zawodowo i ma dużo czasu.

Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-MikkeJanusz Korwin-Mikke Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

Janusz Korwin-Mikke może pochwalić się imponującą rodziną, a pod względem liczby dzieci przegonił Michała Wiśniewskiego. Otóż polityk ma... ośmioro pociech z trzema kobietami. Sześcioro z nich jest już dawno dorosłych i założyło własne rodziny. W 2016 roku polityk ponownie się ożenił, a z młodszą o 44 lata żoną ma dwoje dzieci. Miał 71 lat, kiedy urodził się jego najmłodszy syn. Najstarszy z potomków, syn Ryszard, ma obecnie 53 lata, najmłodszy Karol dziewięć.

Mick Jagger

Mick JaggerMick Jagger JACK SHEA/STARSHOTS/BROADIMAGE / East News

Mick Jagger także może pochwalić się dużą gromadką. Muzyk nigdy nie stronił od towarzyskiego życia i kobiet. Doczekał się ośmiorga dzieci. Najstarsze z nich urodziło się w 1971 roku. Najmłodsze w 2016. Wówczas lider Rolling Stones miał 73 lata. Synka nazwał Deveraux Octavian Basil.

Richard Gere

Richard Gere i Alejandra Silva na Berlinale 2017Richard Gere i Alejandra Silva na Berlinale 2017 Markus Schreiber (AP Photo/Markus Schreiber)

Richard Gere w 2018 roku poślubił młodszą o 34 lata Alejandrę. Z aktualną żoną doczekał się dwojga dzieci. Pierwsze z nich przyszło na świat, kiedy aktor miał 68 lat, drugie, gdy miał 71. Gwiazda kina ma też dorosłego syna z poprzedniego związku.

Al Pacino

Al PacinoAl Pacino AP/Mark J. Terrill

Al Pacino zdecydował się na ojcostwo po 60. roku życia. Wówczas czekało na niego podwójne wyzwanie. W 2001 roku aktor został ojcem bliźniąt. Na świat przyszli Olivia i Anton. Wówczas ich tata miał 61 lat. Aktor ma jeszcze starszą córkę, która urodziła się w 1989 roku.

Apoloniusz Tajner

Apoloniusz Tajner z żonąApoloniusz Tajner z żoną KAPIF.pl


Zanim Apoloniusz Tajner powitał na świecie najmłodszą pociechę, miał już sporo doświadczenia. Ma dorosłe dzieci - Dominikę i Tomisława. W 2019 roku sławny trener poślubił o 36 lat młodszą żonę Izabelę, a w tym samym roku para powitała na świecie wspólne dziecko - syna Leopolda Apoloniusza. Wówczas Tajner miał 65 lat.

Mel Gibson

Mel Gibson przestaje przypominać samego siebie. Na pierwszy rzut oka ciężko odgadnąć, że to właśnie ten aktor. Najnowsze zdjęcia to najlepszy tego dowód.Mel Gibson przestaje przypominać samego siebie. Na pierwszy rzut oka ciężko odgadnąć, że to właśnie ten aktor. Najnowsze zdjęcia to najlepszy tego dowód. AP

Mel Gibson nie próżnował, jeśli chodzi o zakładanie rodziny. Aktor ma dziewięcioro dzieci z trzema kobietami. Ostatnie z nich urodziło się w 2017 roku, kiedy miał 61 lat. Syn Lars Gerard przyszedł na świat ze związku z 35 lat młodszą partnerką aktora, Rosalind Ross, z którą jest do dziś.

Rod Stewart

Rod Stewart przyszedł z żoną Penny Lancaster.Rod Stewart przyszedł z żoną Penny Lancaster. AP Photo/Dan Steinberg

Rod Stewart także nie narzekał na brak miłości. Ma w sumie ośmioro dzieci z trzema kobietami. W 2011 roku przyszła na świat jego najmłodsza pociecha. Wówczas piosenkarz miał 66 lat. Jego żona jest o 26 lat młodsza.

Rowan Atkinson

Rowan AtkinsonRowan Atkinson Jonathan Short/AP

Rowan Atkinson miał już dwoje dorosłych dzieci, kiedy na świat przyszła trzecia pociecha aktora. Brytyjska gwiazda komedii była już także w dojrzałym wieku. Ze związku z 26 lat młodszą Louise Ford ma córkę Islę. Urodziła się, gdy jej tata kończył 62 lata.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.