Jak mieszkają księżna Kate i książę William? Przyjrzeliśmy się wnętrzom słynnego Pałacu Kensington

Jak mieszka księżna Kate i książę William. Prezentujemy wam wnętrza słynnego Pałacu Kensington.

Więcej informacji na temat rodziny królewskiej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Książę William i Księżna Kate mieszkają w Pałacu Kensington. To rezydencja w królewskiej dzielnicy w Londynie. Ogromny budynek charakteryzuje się wielkim ogrodem i luksusowymi pokojami. Prezentujemy wam wnętrza, jakie na co dzień ma do dyspozycji książęca para.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta pokroiła tort

Pałac Kensington

Pałac Kensington jest rezydencją brytyjskiej rodziny królewskiej od XVII wieku. Posiadłość jest jedną z najpilniej strzeżonych w Wielkiej Brytanii. Książę William i księżna Kate zajmują 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie wszystkie cztery piętra pałacu. Para wraz z dziećmi ma też do dyspozycji ogromny ogród.

Pałac KensingtonPałac Kensington instagram.com/ dukeandduchessofcambridge

Salon, w którym przyjęty został Barack Obama

Dzięki wizycie w posiadłości Baracka i Michelle Obamy mieliśmy okazję zobaczyć wnętrza legendarnego pałacu. Ludzie na całym świecie zwrócili uwagę na białe sofy i klasyczne, drewniane meble. W oczy rzuca się też duża ilość lamp oraz różnego rodzaju dodatków w postaci poduszek, czy wazonów na kwiaty.

Księżna Kate, Michelle Obama, książę William, Barack ObamaKsiężna Kate, Michelle Obama, książę William, Barack Obama Dominic Lipinski / AP / AP

Dom pełen antyków

Wnętrze domu pełne jest antyków, a także wybitnych dzieł sztuki. Nie brakuje też zabawek dla dzieci. W posiadłości znajduje się także cała masa kwiatów, zdjęć rodzinnych, pamiątek i książek. 

Barack Obama w pałacu KensingtonBarack Obama w pałacu Kensington REX/Shutterstock/East News

Rodzinna atmosfera Pałacu Kensington

Dla książęcej pary ważne jest zachowanie ciepłej, rodzinnej atmosfery wewnątrz pałacu. Zdjęcia dzieci, czy rodziny to bardzo ważna część domowych dekoracji.

Kensington Royal PalaceKensington Royal Palace instagram.com/ dukeandduchessofcambridge

Biuro Księżnej Kate

Księżna Kate ma też do dyspozycji swój własny gabinet. Eleganckie biurko z najwyższej jakości drewna. Kolekcja książek oraz ogromne okna na ścianach pozwalają skupić się księżnej na codziennej pracy.

Księżna KateKsiężna Kate instagram.com/ kensingtonroyal

Ogromny ogród

Królewski Pałac Kensington słynie z ogromnego ogrodu. Łąka z dzikimi kwiatami obejmuje maki, stokrotki i wiele innych rodzimych dzikich kwiatów, które kwitną w miesiącach letnich. Efektem jest piękny, naturalny plac przyrody. W święta zawsze stoi na nim wielka choinka. 

Pałac KensingtonPałac Kensington eastnews

W Pałacu Kensington swego czasu mieszkała również księżna Diana. Wtedy posiadłość była nieustannie oblegana przez dziennikarzy. Od tego czasu dom przeszedł gruntowną renowację. Obecne wnętrza apartamentu podobno urządzała osobiście księżna Kate.

Więcej o:
Copyright © Agora SA