Sokołowski i Zdanowicz wybrali Polsat, Dolega wrócił do TVP Info. Znane nazwiska opuściły szeregi TVN

W 2021 roku szeregi stacji TVN opuściło kilka znanych nazwisk. Niektórzy przeszli na emeryturę, jednak większość zaliczyła transfer do konkurencji.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl.

W piątek Sejm niespodziewanie uchwalił ustawę nazywaną "lex TVN". Jeśli prezydent Andrzej Duda ją podpisze, stacja straci koncesję. Zdaje się, że kłopoty TVN-u zaczęły się jednak nieco wcześniej, gdy z pracy w stacji zaczęli rezygnować znani dziennikarze. Niektórzy z nich pracowali w stacjach Grupy Discovery przez wiele lat.

Zobacz wideo Paulina Krupińska zdradza swoje wpadki z "Dzień dobry TVN". "Uwielbiam być królową memów"

Sokołowski i Zdanowicz wybrali Polsat, Dolega wrócił do TVP Info

Katarzyna Zdanowicz przez lata była jedną z twarzy TVN24, jednak w październiku poinformowała, że odchodzi ze stacji. Nie podała oficjalnego powodu rezygnacji, ale szybko okazało się, że przechodzi do konkurencji. 1 stycznia 2022 r. pojawi się w roli gospodyni wieczornego wydania "Wydarzeń" w Polsacie. W tygodniu będzie prowadzić popołudniowe wydania.

ZdanowiczZdanowicz fot. IG @KatarzynaZdanowicz

W grudniu z TVN rozstała się Jolanta Konopka. Była jedną z najdłużej pracujących tam dziennikarek. Pierwsze kroki w stacji stawiała w 2001 roku. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl wyznała, że pożegnanie wyszło z inicjatywy Grupy Discovery. Stacja skomentowała to później, podając informację, że Konopka przechodzi na emeryturę.

Jolanta KonopkaJolanta Konopka superwizjer.tvn.pl

W połowie lutego 2021 r. okazało się, że z TVN24 rozstaje się Igor Sokołowski. Dziennikarz pracował dla stacji od połowy 2011 do marca 2015 r. jako gospodarz "Dzień na żywo" oraz "Wstajesz i wiesz". Następnie zrezygnował, ale wrócił do pracy w 2018 r. Był gospodarzem programów "Dzień po dniu" i "Dzień na żywo", a także "Koronawirus Konkret24".

W ostatnim czasie wydarzyło się kilka mniejszych i większych rzeczy, które przesądziły o tym, że to już nie jest moje miejsce. Odejście to naprawdę niełatwa decyzja, ale uczciwość względem widzów, was i samego siebie - nie pozostawia mi innej możliwości  - miał napisać w wiadomości wysłanej do redakcji.

Obecnie pracuje dla Polsat News.

Igor SokołowskiIgor Sokołowski TVN 24 screen

Po dziewięciu latach pracy decyzję o odejściu z TVN podjął Maciej Dolega. Popularny prezenter pogody pierwsze kroki w branży stawiał w TVP Info, gdzie w 2021 roku postanowił wrócić. W kwietniu zadebiutował jako gospodarz porannego pasma informacyjnego.

Maciej Dolega żegna się z widzamiMaciej Dolega żegna się z widzami Fot. maciejdolega/Instagram

W TVN24 nie zobaczymy już także Aleksandry Janiec, która od 2012 do 2015 roku pracowała w stacji jako redaktorka internetowa, a następnie prowadziła popołudniowe serwisy oraz program "Teleserwis", który został zawieszony. Obecnie jest związana z Polsatem.

Aleksandra Janiec / TVN24Aleksandra Janiec / TVN24 Fot. Aleksandra Janiec / Instagram

Z kolei transfer do portalu Wirtualna Polska zaliczył znany dziennikarz śledczy, autor głośnej książki "Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków", Szymon Jadczak.

Szymon JadczakSzymon Jadczak Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.