Kolejni prezenterzy odchodzą z TVN-u. Tym razem Maciej Dolega i Aleksandra Janiec

Maciej Dolega i Aleksandra Janiec to kolejni dziennikarze, którzy odchodzą ze studia TVN24. Choć nie podają powodu, w spółce od kilku miesięcy trwają przetasowania i mnożenie wymagań do pracowników.

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, dwoje prezenterów związanych z TVN24 rozwiązało już swoje umowy z pracodawcą. Maciej Dolega potwierdził serwisowi, że z początkiem marca rozstaje się z TVN24. Aleksandra Janiec, jak podkreśla, zakończyła współpracę za porozumieniem stron. Oboje nie podają powodu zwolnienia. Wiadomo natomiast, że w TVN Grupie Discovery od kilku miesięcy trwa redukcja stanowisk.

Zwolnienia w stacji TVN

Pod koniec ubiegłego roku w całej grupie TVN zwolniono około 30 osób. Pandemia oraz ograniczone wpływy z reklam nie pozostały bez znaczenia.

Zmiany w firmie są konieczne, żebyśmy mogli sprostać tym wyzwaniom. Musimy posiadać elastyczną, prostszą strukturę i dlatego będziemy ciągle ewoluować w tym kierunku - uzasadniało wówczas biuro prasowe TVN.

Doszło też do przetasowań na samej górze. Z zespołu zarządzającego odeszli Maciej Maciejowski i Tomasz Marszałł. Zmiany organizacyjne pociągnęły za sobą również odejścia kilku szefów regionalnych.

TVN: Zakaz romansów i zatrudniania członków rodziny

Oszczędności grupy TVN da się zauważyć. Zaledwie kilka dni temu o zakończeniu współpracy poinformował Igor Sokołowski. W tym tygodniu podano informację, że stacja zamyka swoje biuro we Francji - korespondentką przestaje być Anna Kowalska. Zamknięto również biuro w Moskwie. Poza tym w redakcji miało zostać zwolnionych kolejnych kilkanaście osób. Firma tłumaczy to "uproszczeniem struktur firmy", co pozwoli na uzyskanie "maksymalnej elastyczności". W skrócie - więcej obowiązków dla mniejszej liczby osób. Jak informuje serwis Wirtualne Media, stacja wystosowała także dokument do pracowników doprecyzowujący, co jest konfliktem interesów. Za takowy uważa się m.in. pracę dla innej firmy mediowej, zatrudnianie członka rodziny, czy randki ze współpracownikami.

Maciej Dolega i Aleksandra Janiec byli związani z TVN-em od 2012 roku. Dolega prowadził m.in. wieczorne wydanie "Teleserwisu", pogodę w TTV, TVN i TVN24, "Meteo News". Janiec była z początku redaktorem internetowym. Od 2015 roku prezentowała na antenie informacje i "Teleserwis".

Zobacz wideo Paulina Krupińska gwiazdą TVN
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.