Nie tylko Golcowie i Mroczkowie. Oto najbardziej znane bliźnięta, które podbiły show-biznes

Bracia Golcowie zasłynęli jako bliźniacy, którzy podbili branżę muzyczną. W polskim show-biznesie gwiazd posiadających bliźniacze rodzeństwo jest jednak znacznie więcej.

Mówi się, że bliźnięta łączy wyjątkowa więź. W świecie show-biznesu, zarówno w Polsce, jak i za granicą, jest wiele gwiazd, które mogą pochwalić się bliźniaczym rodzeństwem. Sprawdzamy, kto zrobił karierę "w parach", a kto wybrał zupełnie inną ścieżkę. 

Zobacz wideo Koleżanki zorganizowały Nowakowskiej baby shower. Tancerka była zaskoczona

Bliźniaki, które podbiły show-biznes

Adam i Kuba Zdrójkowscy to najpopularniejsze bliźnięta młodego pokolenia show-biznesu. Obaj są aktorami i dorastali niemalże na oczach widzów. Jako dzieci występowali w serialu "Rodzina zastępcza". Trampoliną do kariery dla Adama okazała się rola Kuby Boskiego w produkcji "Rodzinka.pl". Kubę mogliśmy ostatnio oglądać w serialu Polsatu "Kowalscy kontra Kowalscy", w którym gra u boku dziewczyny brata - Wiktorii Gąsiewskiej.

Adam i Kuba ZdrójkowscyAdam i Kuba Zdrójkowscy fot. Eastnews

Rafał i Marcin Mroczkowie zyskali popularność dzięki grze w serialu "M jak miłość". Bracia zadebiutowali w produkcji, mając niespełna 20 lat. Są do siebie podobni, ale różni ich m.in. wzrost.. Marcin jest bowiem wyższy od Rafała, ale zaledwie o dwa centymetry. 

Rafał i Marcin MroczekRafał i Marcin Mroczek Fot. mroczek_marcin/isntagram

Polskiego show-biznesu nie można sobie wyobrazić bez Pawła i Łukasza Golców. Muzykalni bracia bliźniacy to założyciele i członkowie zespołu Golec uOrkiestra. Paweł gra na puzonie, a Łukasz na trąbce. Bracia od lat koncertują i zachwycają publiczność nietuzinkowym stylem.

Paweł i Łukasz Golec.Paweł i Łukasz Golec. www.KAPIF.pl

Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bliźniaczek w Polsce są Karolina i Paulina Chapko. Obie są aktorkami i razem zagrały w filmie "Oszukane". Paulina jest dobrze znana widzom serialu "Na Wspólnej", w którym wciela się w rolę Elżbiety, narzeczonej Igora, a Karolinę mogliśmy ostatnio oglądać w "Koronie Królów". 

Karolina Chapko, Paulina ChapkoKarolina Chapko, Paulina Chapko Cezary Piwowarski

Mianem najbardziej znanych sióstr świata określane są bliźniaczki Mary-Kate i Ashley Olsen. Aktorki rozpoczęły karierę, mając zaledwie po dziewięć miesięcy, gdy na zmianę wcielały się w postać Michelle Tanner w kultowym serialu "Pełna chata". Obecnie działają głównie w branży modowej.  

Mary Kate Olsen, Ashley OlsenMary Kate Olsen, Ashley Olsen Bulls

Kolejne znane siostry bliźniaczki to Zuzanna i Tamara Kołodziejczyk. Zuzanna zasłynęła kilka lat temu, wygrywając jedną z edycji programu "Top Model". Tamara zajmuje się fotografią. Obie bardzo się wspierają, co można zauważyć, śledząc ich media społecznościowe.

Zuzanna Kołodziejczyk, Tamara KołodziejczykZuzanna Kołodziejczyk, Tamara Kołodziejczyk Screen z Facebook.com

Wśród znanych i lubianych bliźniaków należy wymienić także Jarosława Kreta i jego brata Jacka, którzy urodzili się w grudniu 1963 roku w Warszawie. Jarosław Kret to jeden z najpopularniejszych w Polsce prezenterów pogody, natomiast Jacek jest muzykiem.

Jarosław i Jacek KretJarosław i Jacek Kret KAPIF

Więcej o: