Łukasz Juras Jurkowski - kim jest uczestnik "Tańca z gwiazdami" i co o nim wiemy?

O Łukaszu Jurkowskim w mediach zrobiło się głośno za sprawą udziału w 12. edycji "Tańca z gwiazdami". Przed programem Juras znany był przede wszystkim jako zawodnik i komentator sportowy.

Łukasz rozpoczął karierę sportową w wieku 17 lat. Początkowo trenował taekwondo, w którym osiągnął ogromne sukcesy. W 2004 roku wygrał Puchar Świata w Taekwondo w Stanach Zjednoczonych. Rok później zakończył treningi tego sportu i rozpoczął karierę w MMA i KSW. W tym samym czasie Jurkowski podjął decyzję, aby spróbować swoich sił jako komentator sportowy. Można usłyszeć go podczas gal KSW, UFC, a od 2019 roku również w programie "Ninja Warrior Polska".

Zobacz wideo Sylwia Bomba o tym, dlaczego trenuje w makijażu

Andrzej Piaseczny, Martyna WojciechowskaPiaseczny przeprasza Wojciechowską za słowa w "TzG": Ale się narobiło

Łukasz Juras Jurkowski - wiek

Łukasz urodził się 8 marca 1981 roku w Warszawie. W 2021 roku obchodził swoje 40. urodziny.

Łukasz Juras Jurkowski - wzrost

Juras zalicza się do grona wysokich mężczyzn. Ma 186 cm wzrostu.

Łukasz Juras Jurkowski - żona, dziewczyna

Łukasz Jurkowski rozstał się z żoną po siedmiu latach małżeństwa. Ze związku z byłą partnerką ma 12-letnią córkę Julię. Obecnie dziewczyną Jurasa jest Paulina, tatuażystka z Warszawy, która funkcjonuje pod pseudonimem Carmen Black.

 

Łukasz Juras Jurkowski - "Taniec z gwiazdami"

Juras jest uczestnikiem 12. edycji "Tańca z gwiazdami", którego emisja rozpoczęła się jesienią 2021 roku. Jego partnerką na parkiecie jest Wiktoria Omyła, której udało się zająć trzecie miejsce w siódmej edycji programu w parze z Marcinem Korczem. Łukasz przyznał w poście na Instagramie, że zgodził się wziąć udział w "Tańcu z gwiazdami" między innymi dlatego, że liczył na porządny wycisk na treningach.

Łukasz Juras Jurkowski - "Ninja Warrior Polska"

Łukasz związany jest z "Ninja Warrior Polska" od pierwszej edycji programu, w którym komentuje poczynania uczestników. 

Łukasz Juras Jurkowski - Instagram

Instagram sportowca to @jurasmma. Juras jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, Na swoim profilu dzieli się zarówno zdjęciami z przygotowań do walk, treningów "Tańca z gwiazdami", jak i prywatnymi fotkami z wyjazdów czy ważnych chwil spędzanych w gronie bliskich.

Więcej o: