Young Leosia. Poznajcie bliżej wschodzącą gwiazdę polskiej sceny muzycznej [imię, wiek, wzrost, szkoła]

Young Leosia to młoda zdolna piosenkarka, która podbija listy przebojów. Sprawdź, ile ma lat, wzrostu oraz jak ma na imię ta wschodząca gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Popularność Young Leosi rośnie w zawrotnym tempie. Jej utworami zachwyca się mnóstwo młodych osób. Już niebawem będzie o niej jeszcze głośniej. Kim jest ta wschodząca gwiazda polskiej rapowej?

Zobacz wideo Gwiazdy o gwiazdach - Żabson

Young Leosia - imię i wiek

Young Leosia, a w zasadzie Sara Sudoł, urodziła się 13 sierpnia 1998 roku w Szczecinie. To oznacza, że artystka skończyła 23 lata. Na stałe mieszka w Warszawie. Piosenkarka ma dokładnie 160 centymetrów wzrostu. 

Young Leosia - kariera

Sara Sudoł może pochwalić się licznymi sukcesami na swoim koncie. Ta utalentowana polska piosenkarka jest autorką tekstów, realizatorką dźwięku, a także DJ-ką. Od trzech lat występuje w klubach, będąc rezydentką takich miejsc, jak: Mewa Towarzyska, Prozak 2.0 i Miłość Kredytowa.

Zasłynęła w 2020 roku, gdy opublikowała w sieci nawijkę w ramach #Hot16Challenge2. Później Sara wystąpiła też gościnnie w "Ulala" - utworze Żabsona, Beteo i Borucciego (producenta Taco Hemingwey'a). Jak przyznała w jednym z wywiadów, na co dzień słucha dużo rapu i dancehallu, ale zdarza jej się też zrobić ukłon w stronę artystów takich, jak The Weekend czy Frank Ocean.

We wtorek, 10 sierpnia Young Leosia ogłosiła preorder swojej debiutanckiej epki. Znamy już tytuły trzech z siedmiu piosenek. Epka ma zawierać między innymi utwory: "Szklanki", "Wyspy" oraz "Jungle Girl" feat. Żabson.

 
 
 

Young Leosia - edukacja

Young Leosia może pochwalić się wykształceniem muzycznym. Śpiewu uczyła się od 12. roku życia. Sara uzyskała dyplom w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i zdała państwowy egzamin z realizacji dźwięku. W młodości uczęszczała również na lekcje tańca hip-hopu i dancehall.

 

Young Leosia w mediach społecznościowych

Codziennie na Instagramie Young Leosi pojawiają się nowi fani. Aktualnie artystka posiada ponad 258 tysięcy obserwatorów. Artystka może pochwalić się imponującym wynikiem na YouTubie. Hit Young Leosi "Szklanki" ma obecnie przeszło 19 mln odsłon na YouTubie, a wypuszczony w ubiegłym tygodniu singiel "Jungle Girl" zobaczyły trzy miliony osób.

 
 

Jesteście ciekawi, jak będzie przebiegać dalszy rozwój kariery Young Leosi?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.