Kim jest Karolina Szymczak? Żona Piotra Adamczyka cierpi na nieuleczalną chorobę i robi karierę w Hollywood

Karolina Szymczak to modelka, aktorka, prywatnie żona Piotra Adamczyka. Z powodu endometriozy, na którą cierpi, jest mocno zaangażowana w akcje uświadamiające tę chorobę.

Karolina Szymczak, aktorka młodego pokolenia, mieszka w Stana Zjednoczonych i to tam postanowiła robić karierę zawodową.

Zobacz wideo Żona Piotra Adamczyka nie rozumie, dlaczego media interesują się jej życiem prywatnym

Karolina Szymczak kariera aktorska i życie prywatne

Karolina Szymczak to popularna polska aktorka, która robi karierę stanach. Zagrała między innymi u boku Dwayne'a Johnsona w adaptacji przygód mitycznego bohatera Herkulesa. Polscy widzowie mogą ją znać z filmów "Polityka" Patryka Vegi, czy "Gwiazdy" Jana Kidawy-Błońskiego. Prywatnie Karolina jest żoną Piotra Adamczyka.

 

Karolina Szymczak i Piotr Adamczyk dwa lata temu wzięli w sekrecie przed wszystkimi ślub. Potem długo próbowali utrzymywać ceremonię w sekrecie, choć media szybko dopatrzyły się na dłoniach małżonków obrączek.

Karolina Szymczak i jej walka z endometriozą

Karolina Szymczak na swoim Instagramie prezentuje głównie swoje dokonania zawodowe. Zdarza się jej też udostępnić zdjęcie z Piotrem Adamczykiem. Jednak media społecznościowe służą aktorce głównie do propagowania ważnej akcji zdrowotnej.

 

Karolina Szymczak nigdy nie publikowała na Instagramie wielu zdjęć, nie pisała o życiu prywatnym. To się zmieniło, gdy przeszła poważną operację. Aktorka od lat cierpi na endometriozę, w związku z tym przeprowadzono u niej operację usunięcia ognisk tej choroby. 

Czym jest endometrioza?

Endometrioza polega na rozroście błony śluzowej macicy (czyli endometrium) poza jamą macicy. Objawia się między innymi silnym bólem podbrzusza, przez który wiele kobiet nie jest w stanie funkcjonować. Endometrioza atakuje co dziesiątą Polkę. Można niwelować jej skutki, ale nigdy nie ma się stuprocentowej pewności, że wygrało się wojnę z chorobą.

Na swoim profilu Szymczak dokładnie opisała, na czym polega endometrioza i czym grozi. Zrobiła to dla innych kobiet, by uświadomić je o istnieniu zagrożeń. Potem postanowiła kontynuować swoją misję i angażuje się w akcje prozdrowotne.

Budujmy świadomość społeczeństwa na temat endometriozy - pisze aktorka.
 

Karolina Szymczak, kiedy napisała po raz pierwszy o swojej chorobie, nie ukrywała, że to dla niej trudny temat, ale chciała podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą z innymi kobietami. Aktorka zwróciła uwagę, że endometrioza to nie tylko choroba kobiet, ale także ich bliskich.

To choroba nie tylko kobiety, ale też jej najbliższych. Wszyscy cierpią. Kiedy są dzieci i patrzą na cierpiącą mamę i kiedy endo zabiera płodność i trzeba razem walczyć, żeby tę płodność ratować. Dlatego tak ważne jest wsparcie partnera. Endometriozy nie widać, nie jesteśmy naznaczone. Tam, gdzie jeszcze mam szwy, tam właśnie najbardziej nas boli. To nie jest zdjęcie w bikini na rajskiej plaży, z idealnym ciałem, ale mam to gdzieś. Już się nie wstydzę. Jeśli to może spowodować, że chociaż jakąś część z Was Drogie EndoKobiety będę w stanie poruszyć do walczenia o siebie, to jest dla mnie sukces - napisała w jednym z postów.

Jak wspominaliśmy, żona Piotra Adamczyka na szczęście jest już dziś po operacji. W rozmowie z nami zabrała głos, by pomóc innym kobietom, które walczą z tą podstępną chorobą: Karolina Szymczak szczerze o endometriozie: Wykryto u mnie guza wielkości grejpfruta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.