Żona Piotra Adamczyka jest ciężko chora i przeszła operację. "Bardziej boli miesiączka niż rany dzień po"

Karolina Szymczak, żona Piotra Adamczyka, opublikowała na Instagramie szczery post, w którym opisała zmagania ze swoją chorobą. Zdradziła również, że przeszła operację.

W 2019 roku Piotr Adamczyk i Karolina Szymczak wzięli sekretny ślub. Para stara się zachować życie prywatne z dala od blasku fleszy i nawet w jej mediach społecznościowych próżno szukać wielu wspólnych zdjęć czy doniesień z jej życia. Ostatnio jednak żona polskiego aktora zdecydowała się otworzyć przed obserwatorami. Nie zrobiła tego dla siebie, ale przede wszystkim dla innych kobiet.

Zobacz wideo Karolina Szymczak nie czyta artykułów o sobie

Żona Piotra Adamczyka szczerze o swojej chorobie

Kamila Szymczak szczerze przyznała, że cierpi na endometriozę, poważną chorobę, która polega na rozroście błony śluzowej macicy (czyli endometrium) poza jamą macicy. Endometrioza objawia się między innymi silnym bólem podbrzusza. Obecnie jest chorobą nieuleczalną, można jedynie niwelować jej skutki. Więcej o endometriozie przeczytasz tutaj.

Meghan Markle, książę Harry Jak wyglądała pierwsza randka Meghan i Harry'ego? "Dostali obsesji na swoim punkcie"

Żona Piotra Adamczyka postanowiła podzielić się swoją historią, by zachęcić inne kobiety do badań.

Dziewczyny, zdecydowanie bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji. Tak że warto. Dlaczego się tym wszystkim dzielę? Bo choroba nie powinna być czymś, czego się wstydzimy. O tym trzeba mówić, żeby inne kobiety miały z tyłu głowy, że trzeba się badać i nie dawać sobie wmawiać, że ból jest czymś normalnym. Ból zawsze jest patologią.
 

Szymczak przyznała, że wiele osób wciąż nie wie, jak wygląda przebieg tej choroby. Chce, aby to się zmieniło.

Jak mówię komuś, na co jestem chora, większość ludzi pyta "a co to takiego" albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd. Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. Wiąże się najczęściej z bólem podczas miesiączki, bólem podczas stosunku seksualnego oraz trudnością z zajściem w ciążę.

Karolina opublikowała zdjęcie, na którym widać, że leży w szpitalnej sali i jest podłączona do kroplówki. Nie zdradziła, jaki dokładnie zabieg przeszła, jednak przy endometriozie najczęściej wykonuje się laparoskopię lub laparotomię miednicy mniejszej. Internautki bardzo doceniły szczerość Szymczak. W komentarzach dzieliły się także swoimi historiami.

Brawo. Dużo zdrowia i siły.
Bardzo wartościowy post.
Walczę z tym ponad 20 lat, mam za sobą już pięć operacji, trzymaj się i walcz dzielnie - pisali.

Marcin Miller Marcin Miller zaczął dorabiać na budowie. Gwiazdor disco polo kupił drogi sprzęt

Karolinie życzymy dużo siły do walki z tą podstępną chorobą.

Więcej o: