Ekipa Friza. Kim są członkowie grupy i czym się zajmują?

Ekipa Karola Friza to prawdziwy fenomen w polskiej sieci. Sprawdzamy, kim są i co robią jej członkowie.

Ekipa Friza bije rekordy popularności w internecie. Grupa youtuberów i influencerów ma na swoim koncie udaną kampanię lodów Ekipy z firmą Koral, a w marcu weszła na giełdę jako spółka akcyjna Ekipa Holding. Co wiemy o jej członkach?

Zobacz wideo Wersow odświeżyła swoją fryzurę

Friz

Założycielem Ekipy jest Karol Wiśniewski, czyli Friz. Urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie.  Zadebiutował na YouTube, mając zaledwie 14 lat i szybko podbił ten segment mediów. Pierwszych fanów zdobył, nagrywając filmy poświęcone grom komputerowym. Obecnie na YouTube ma już ponad cztery miliony subskrypcji, a na Instagramie obserwują go trzy miliony użytkowników. Friz na swoim koncie ma także tytuł najbardziej wpływowego youtubera według magazynu "Forbes".

FrizFriz Instagram/ @frizoluszek

Wersow

Wersow to tak naprawdę Weronika Sowa. 24-latka pochodzi z Mielca, ale przez wiele lat mieszkała w Austrii. Od 2018 roku jest dziewczyną Friza.  W 2019 roku otworzyła własny sklep i stworzyła linię kosmetyków. Po maturze postanowiła studiować prawo w Krakowie. Na YouTube ma już ponad dwa miliony subskrypcji.

WersowWersow screen IG

Wujek Łuki

Łukasz Wojtyca jest menadżerem Ekipy. Pseudonim Wujek Łuki wziął się stąd, że jest o dziewięć lat starszy od Friza, którego poznał podczas gry w Pokemony. Dziś Wujek Łuki zajmuje się biznesową stroną projektu.

 

Murcix

Ekipa Friza wyróżnia się tym, że nie tworzą jej przypadkowe osoby, a dobrzy znajomi, którzy znają się od lat. Praktycznie od początku jest w niej Marta Błoch. 23-latka prowadzi kanał na YouTube, na którym publikuje filmy m.in. z podejmowanych wyzwań. Jest aktywna też na Tik Toku, gdzie obserwuje ją ponad 900 tys. osób.

MurcixMurcix Screen z Koło Plotka Extra

Poczciwy Krzychu

Poczciwy Krzychu to pseudonim Kamila Chwastka. Do jego głównych zadań w Ekipie Friza należy zajmowanie się zaopatrzeniem i logistyką. Jego pasją jest motoryzacja, co widać na Instagramie, gdzie obserwuje go prawie półtora miliona użytkowników.

Poczciwy KrzychuPoczciwy Krzychu Koło Plotka

Patec

Jakub Patecki to 23-latek znany z kanałów WszystkoVlog oraz PatecWariatec. Jego szalone filmy ogląda blisko milion stałych widzów.

 

Tromba

Tromba w rzeczywistości nazywa się Mateusz Trąbka i ma 25 lat. Youtuber nagrywa głównie vlogi i challenge.

Tromba z Ekipy FrizaTromba z Ekipy Friza Plotek.pl

Marcysia

Maria Ryskała to dziewczyna Tromby. Jej znakiem rozpoznawczym są tatuaże, które ma m.in. na szyi i dłoniach. Marcysia jest aktywna na YouTube od 2020 roku. Swoją przygodę jako youtuberka rozpoczęła od słynnego wyzwania Hot16challenge2.

 

Mini Majk

Mateusz Krzyżanowski ma 26 lat i podobnie, jak inni członkowie ekipy jest aktywny na YouTube i Instagramie. Obecnie spotyka się z Pauliną Kozłowską, którą poznał na imprezie. Mini Majk był zawodnikiem w Fame MMA 5, a podczas gali zawalczył z innym youtuberem - Kruszwilem. Ostatnio wystąpił w teledysku Cleo "Polskie Mexico".

Mini Majk i jego nowa dziewczynaMini Majk i jego nowa dziewczyna Fot. Mini Majk / Instagram

Nowciax

Nowciax to tak naprawdę Piotr Nowak, który poza działalnością w sieci zajmuje się też fotografią. Obecnie na Instagramie obserwuje go prawie 800 tys. fanów.

 

Fusiałka

Kasia Bożek to 23-latka z Jastrzębia-Zdroju. Influencerka jest dziewczyną Łukasza Wojtycy, czyli Wujka Łukiego. Przez długi czas zajmowała się wprowadzaniem nowych produktów oraz obsługą klienta marki EkipaToNosi.

 

.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.