Ekipa Friza. Kim są członkowie grupy i czym się zajmują?

Ekipa Karola Friza to prawdziwy fenomen w polskiej sieci. Sprawdzamy, kim są i co robią jej członkowie.

Ekipa Friza bije rekordy popularności w internecie. Grupa youtuberów i influencerów ma na swoim koncie udaną kampanię lodów Ekipy z firmą Koral, a w marcu weszła na giełdę jako spółka akcyjna Ekipa Holding. Co wiemy o jej członkach?

Zobacz wideo Wersow odświeżyła swoją fryzurę

Victoria Beckham, David Beckham David Beckham rozwścieczył żonę. Victoria czuje się upokorzona

Friz

Założycielem Ekipy jest Karol Wiśniewski, czyli Friz. Urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie.  Zadebiutował na YouTube, mając zaledwie 14 lat i szybko podbił ten segment mediów. Pierwszych fanów zdobył, nagrywając filmy poświęcone grom komputerowym. Obecnie na YouTube ma już ponad cztery miliony subskrypcji, a na Instagramie obserwują go trzy miliony użytkowników. Friz na swoim koncie ma także tytuł najbardziej wpływowego youtubera według magazynu "Forbes".

FrizFriz Instagram/ @frizoluszek

Wersow

Wersow to tak naprawdę Weronika Sowa. 24-latka pochodzi z Mielca, ale przez wiele lat mieszkała w Austrii. Od 2018 roku jest dziewczyną Friza.  W 2019 roku otworzyła własny sklep i stworzyła linię kosmetyków. Po maturze postanowiła studiować prawo w Krakowie. Na YouTube ma już ponad dwa miliony subskrypcji.

WersowWersow screen IG

Wujek Łuki

Łukasz Wojtyca jest menadżerem Ekipy. Pseudonim Wujek Łuki wziął się stąd, że jest o dziewięć lat starszy od Friza, którego poznał podczas gry w Pokemony. Dziś Wujek Łuki zajmuje się biznesową stroną projektu.

 

Murcix

Ekipa Friza wyróżnia się tym, że nie tworzą jej przypadkowe osoby, a dobrzy znajomi, którzy znają się od lat. Praktycznie od początku jest w niej Marta Błoch. 23-latka prowadzi kanał na YouTube, na którym publikuje filmy m.in. z podejmowanych wyzwań. Jest aktywna też na Tik Toku, gdzie obserwuje ją ponad 900 tys. osób.

MurcixMurcix Screen z Koło Plotka Extra

Poczciwy Krzychu

Poczciwy Krzychu to pseudonim Kamila Chwastka. Do jego głównych zadań w Ekipie Friza należy zajmowanie się zaopatrzeniem i logistyką. Jego pasją jest motoryzacja, co widać na Instagramie, gdzie obserwuje go prawie półtora miliona użytkowników.

Poczciwy KrzychuPoczciwy Krzychu Koło Plotka

Patec

Jakub Patecki to 23-latek znany z kanałów WszystkoVlog oraz PatecWariatec. Jego szalone filmy ogląda blisko milion stałych widzów.

 

Tromba

Tromba w rzeczywistości nazywa się Mateusz Trąbka i ma 25 lat. Youtuber nagrywa głównie vlogi i challenge.

Tromba z Ekipy FrizaTromba z Ekipy Friza Plotek.pl

Marcysia

Maria Ryskała to dziewczyna Tromby. Jej znakiem rozpoznawczym są tatuaże, które ma m.in. na szyi i dłoniach. Marcysia jest aktywna na YouTube od 2020 roku. Swoją przygodę jako youtuberka rozpoczęła od słynnego wyzwania Hot16challenge2.

 

Mini Majk

Mateusz Krzyżanowski ma 26 lat i podobnie, jak inni członkowie ekipy jest aktywny na YouTube i Instagramie. Obecnie spotyka się z Pauliną Kozłowską, którą poznał na imprezie. Mini Majk był zawodnikiem w Fame MMA 5, a podczas gali zawalczył z innym youtuberem - Kruszwilem. Ostatnio wystąpił w teledysku Cleo "Polskie Mexico".

Mini Majk i jego nowa dziewczynaMini Majk i jego nowa dziewczyna Fot. Mini Majk / Instagram

Nowciax

Nowciax to tak naprawdę Piotr Nowak, który poza działalnością w sieci zajmuje się też fotografią. Obecnie na Instagramie obserwuje go prawie 800 tys. fanów.

 

Maffashion Maffashion zdradziła sekret znanej koleżanki. Wrzuciła jej zdjęcie z ciążowym brzuchem

Fusiałka

Kasia Bożek to 23-latka z Jastrzębia-Zdroju. Influencerka jest dziewczyną Łukasza Wojtycy, czyli Wujka Łukiego. Przez długi czas zajmowała się wprowadzaniem nowych produktów oraz obsługą klienta marki EkipaToNosi.

 

.

Więcej o: