Gwiazdor "BrzydUli" radzi, jak walczyć z koronawirusem. Metody Łukasza Simlata skomentował lekarz. Ma pewne wątpliwości

Łukasz Simlat, znany z serialu "BrzydUla", opublikował na Facebooku swoje rady dotyczące walki z koronawirusem. Do wskazówek aktora odniósł się lekarz.

Koronawirus rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Według oficjalnych raportów Ministerstwa Zdrowia, w ciągu ostatniej dobry potwierdzon0 24 692 nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Swoją walkę z patogenem dokumentują w sieci gwiazdy i celebryci. Z Covid-19 walczyli między innymi Dorota Gardias czy Radosław Majdan. Do grona ozdrowieńców dołączył niedawno także Łukasz Simlat, znany między innymi z roli wścibskiego księgowego Adama w serialu "BrzydUla". Aktor zamieścił w sieci swoje złote rady dotyczące walki z patogenem. Jego zdaniem kluczową rolę w terapii odgrywają odpowiednia temperatura ciała i dieta.

Łukasz Simlat podzielił się swoją metodą na walkę z koronawirusem. Lekarz skomentował jego rady

42-latek wrócił do zdrowia, a swoim sposobem na walkę z Covid-19 podzielił się na facebookowym profilu. Zauważył także, że zdobywanie informacji na temat tego, jak walczyć z chorobą, jest utrudnione:

Ponieważ nikt nic nie wie i nigdzie nie można się dodzwonić, pozwalam sobie napisać parę wskazówek nabytych własnym doświadczeniem. Covid uwielbia zimno. Nienawidzi gorąca. Wskazane wszystkie formy wygrzewania: termofor, nogi do miednicy z bardzo gorącą wodą i 1/3 butelki octu, wygrzewać stopy około 15 minut, dolewając wody z czajnika - czytamy we wpisie.

W recepcie Simlata, oprócz utrzymywania wysokiej temperatury ciała, odnajdziemy także przepis na napar z tymianku, kurkumy i goździków. Aktor poleca pić kakao na wodzie z pieprzem cayenne, radzi usunąć z jadłospisu surowe warzywa, owoce i nabiał. Ulgę przynieść ma także odstawienie witaminy C, która ma obniżać temperaturę, a zdaniem aktora mięso można wprowadzić do menu dopiero "przy wychodzeniu na prostą".

Zobacz też: Olga Kalicka żegna Giovanny'ego Castellanosa, który zmarł przez COVID. Aktorka przestrzega internautów. "To nie są żarty"

Facebookowy post Simlata spotkał się z entuzjastyczną reakcją fanów. Pod wpisem pojawiło się ponad 180 komentarzy internautów, którzy zapowiedzieli, że w razie potrzeby będą korzystać z "antykoronawirusowego poradnika" aktora.

Świetne rady! Zdrowia.
To się nadaje na poradnik do druku.
Dzięki za wskazówki. Patrząc na to co się dzieje, pewnie w końcu wszystkim nam się przydadzą.

Portal Kobieta WP postanowił skonfrontować rady Łukasza Simlata z wiedzą medyczną. Dr Michał W. Domaszewski stwierdził w rozmowie z portalem, że recepta na zdrowie podana przez aktora nie jest potwierdzona naukowo.

Żadna z tych metod nie jest potwierdzona naukowa. Brak jest dowodów potwierdzających skuteczność takich terapii w walce z COVID-19. A my, jako lekarze, kierujemy się medycyną oparta na dowodach. Nie ma dowodów, nie ma medycyny.

Zobacz też: Dymna o stanie zdrowia męża. "Krzysztof najgorsze ma za sobą". Ale nadal przebywa w szpitalu. Gwiazda zwróciła się do fanów

Dr Domaszewski na swoim kanale na YouTubie podzielił się sprawdzonymi metodami walki z Covid-19. Radzi tam, by zbijać gorączkę paracetamolem wymiennie z ibuprofenem oraz leczyć kaszel fosforanem kodeiny.

Zobacz wideo Podróż bezpieczniejsza od wizyty w galerii handlowej? Joanna Moro pokazała nagranie z lotniska
Więcej o: