Książę William miał koronawirusa. Media już wiedzą, czemu trzymał to w tajemnicy

Książę William miał zakazić się koronawirusem już w kwietniu. Informacja o tym, że wnuk królowej Elżbiety miał pozytywny test na COVID-19, przedostała się do mediów dopiero teraz.

Książę William przechodził COVID-19 już w kwietniu, niemal w tym samym czasie, w którym chorował książę Karol - donosi BBC. Najstarszy księżnej Diany nie mówił publicznie o chorobie. Zagraniczne media mają teorię, dlaczego informacja o zakażeniu księcia koronawirusem miała pozostać tajemnicą. 

Zobacz wideo Kate i William pokazali, jak ich dzieci dziękują służbie zdrowia, walczącej z koronawirusem

Książę William miał koronawirusa 

W marcu tego roku świat obiegła informacja, że książę Karol zakaził się koronawirusem. Przyszły monarcha w jednym z wywiadów przyznał, że przechodził COVID-19 lekko. Długo jednak odczuwał konsekwencje choroby - jeszcze w czerwcu nie odzyskał smaku oraz węchu. 

Książę KarolKsiążę Karol wyznał, że nie odzyskał węchu ani smaku

Teraz okazuje się, że książę Karol nie jest jedynym członkiem rodziny królewskiej, który zakaził się koronawirusem. Pozytywny test na COVID-19 miał też książę William, który prawdopodobnie zaraził się właśnie od ojca. Jak donosi BBC, wnuczek królowej Elżbiety przechodził chorobę w kwietniu. Pałac wiedział o chorobie Williama, dlatego 38-letni książę, księżna Kate i ich dzieci zostali poddani kwarantannie. William czuł się dobrze, dlatego udzielał się wówczas publicznie, łącząc się z poddanymi przy użyciu internetowych komunikatorów. 

Książę William i księżna KateKsiężna Kate i książę William zaskoczyli dzieci wirtualną wizytą. Padły trudne pytania, ale księżna wybrnęła

Brytyjskie media podają, że książę William nie podawał informacji o chorobie, ponieważ nie chciał martwić poddanych. 

Działy się ważne rzeczy, a on nie chciał nikogo niepokoić - twierdzi informator "The Sun".

Niestety, do tej pory ani Pałac Buckingham, ani biuro prasowe księcia Williama nie potwierdzili doniesień o chorobie przyszłego monarchy. Myślicie, że niebawem wydadzą oficjalne oświadczenie?