Holenderska rodzina królewska zamieściła zaskakujące wideo. Fani zachwyceni: Jedyni tacy na świecie!

W tym trudnym czasie holenderska rodzina królewska postanowiła oddać hołd wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy pomagają w walce z koronawirusem. Zrobili to jednak w zupełnie inny sposób, niż oczekiwalibyśmy od koronowanych głów.

Pandemia koronawirusa dotyka coraz więcej osób, w tym również służbę zdrowia, która pracuje dniami i nocami, by ratować ludzkie życie. Król Holandii Willem-Aleksander postanowił docenić zaangażowanie pracowników. We wtorek wieczorem na oficjalnym koncie holenderskiej rodziny królewskiej na Instagramie pojawił się film. Mogliśmy na nim zobaczyć całą rodzinę królewską: króla Willema-Aleksandra, królową Maxim i ich trzy córki, 16-letnią księżniczkę Amalii, 14-letnią księżniczkę Alexi, i 12-letnią księżniczkę Ariane.

Holenderska rodzina królewska wspiera pracowników służby zdrowia

Rodzina królewska na zamieszczonym wideo klaszcze w ręce i w metalowe pokrywki. Jest to gest oddania hołdu wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy obecnie walczą o życie i zdrowie pacjentów. Po oklaskach monarcha przemówił w imieniu całej rodziny:

Oklaski od króla Willema-Aleksandra, królowej Maximy i księżniczek Amalii, Alexii i Ariane dla wszystkich pracowników służby zdrowia i wszystkich tych, którzy utrzymują nasz kraj, za ich wsparcie w walce z koronawirusem i ich zaangażowanie - powiedział.
 

W ślady rodziny królewskiej poszli także inni mieszkańcy Holandii. Na Twitterrze pojawił się filmik, na którym widzimy, jak ludzie oklaskują służbę zdrowia, przebywając w domach. Wideo pokazuje kadr z ulicy, na którym ludzie wychylają się z okien lub stoją na balkonach.

Gest rodziny królewskiej może wydawać się zupełnie zwyczajny, jednak na tle pozostałych monarchów wygląda wyjątkowo, co zauważono również na całym świecie:

Wyjątkowi <3
Jedyni tacy na świecie! - czytamy na Instagramie.

Holenderska rodzina królewska przebywa obecnie w izolacji, ponieważ niedawno wrócili do kraju po wyjeździe do Austrii. Nie mają objawów choroby, jednak ze względów bezpieczeństwa zdecydowali się na odizolowanie się od innych do 21 marca. W miejscowości, w której rodzinnie spędzali ferie, potwierdzono 5 przypadków koronawirusa.

Sytuacja w Holandii

Na ten moment w Holandii, podobnie jak w Polsce, zamknięte są wszystkie restauracje, bary i kina. Dodatkowo zostały odwołane wszystkie większe imprezy. Holandia zamknęła również swoje granice, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na ten moment szacuje się, że w Holandii jest już ponad 1700 zarażonych osób. 43 osoby zmarły.

BO

Więcej o: