Minister Szumowski stał się twarzą walki z koronawirusem. Co wiemy o jego życiu prywatnym?

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Polsce, minister zdrowia, Łukasz Szumowski, praktycznie codziennie pojawia się w mediach. Widać, że polityk także zaczyna być coraz bardziej zmęczony na froncie walki z pandemią. Co wiemy o jego życiu prywatnym?
Łukasz Szumowski Łukasz Szumowski East News

Edukacja i początki kariery

Łukasz Szumowski studiował na Akademii Medycznej w Warszawie. Z wykształcenia jest kardiologiem i elektrofizjologiem. Po zakończeniu studiów pracował w warszawskim Instytucie Kardiologii. Od stycznia 2018 roku jest ministrem zdrowia.

Łukasz Szumowski Łukasz Szumowski East News

Żona

Minister zdrowia jest w związku małżeńskim z Anną Szumowską, która jest anestezjologiem. Aktualnie pracuje w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. W ubiegłym roku utworzyła tam poradnię specjalistyczną, która zajmuje się leczeniem bólu u dzieci.

Łukasz Szumowski Łukasz Szumowski East News

Matka Teresa z Kalkuty

Po studiach Łukasz Szumowski wyjechał z żoną do Indii. Tam pracowali razem w pierwszym domu opieki założonym przez Matkę Teresę.

Łukasz Szumowski Łukasz Szumowski East News

Rodzina

Szumowscy doczekali się czwórki dzieci.

Łukasz Szumowski Łukasz Szumowski East News

Hobby

Łukasz Szumowski poświęcił swoje życie medycynie i polityce, ale to nie są jego jedyne pasje. Minister zdrowia interesuje się też muzyką. Sam gra na gitarze i pianinie. Niemałą rolę w jego życiu odgrywa też sport. Wspólnie z małżonką uprawiają jazdę na nartach i żeglarstwo.

Łukasz Szumowski Łukasz Szumowski East News

Ostatnie ferie

Ostatnie ferie zimowe Łukasz Szumowski spędził z rodziną we Włoszech. Było to jednak jeszcze przed pierwszymi zakażeniami koronawirusem w tamtym kraju.

Więcej o:
Komentarze (185)
Minister Szumowski stał się twarzą walki z koronawirusem. Co wiemy o jego życiu prywatnym?
Zaloguj się
 • starsza10

  Oceniono 63 razy 43

  Nie chcę nic wiedzieć o życiu prywatnym pana Szumowskiego. Chcę wiedzieć, co, za ile i od kiedy robi, żeby przeciwdziałać epidemii. Chcę, żeby jego działania prowadziły do tego, żeby na porządku dziennym nie były sytuacje, jak opisana przez czytelniczkę GW z Pomorza (brat, po powrocie z zagranicy, względnie młody, 41 lat, wiele dni błagający o pomoc, bo gorączka, kaszel i duszności. I odpowiedzi telefonistki Sanepidu (automatycznej?) "jesteś setny w kolejce, odezwiemy się"). Chcę, żeby pan Szumowski powiedział, jakie są kryteria przyznawania testów, skoro dostają je bezobjawowi członkowie rady ministrów i aktor znany z podrzędnych seriali po interwencji kumpli z TVP.

 • tycho99

  Oceniono 41 razy 37

  Przestańcie pieski szczekać na Kopacz, bo przypomnę wam sklerotycy, że będąc minister zdrowia jako jedyna w całej Europie nie zdecydowała się na pośpieszny zakup nieprzetestowanych szczepionek podczas poprzedniej pandemii A/N1H1, i później okazało się, że była to słuszna decyzja.

 • i-muzyka

  Oceniono 67 razy 37

  Matka Teresa znana była z tego, że środki finansowe z darowizn, przeznaczone na leki przynoszące ulgę w cierpieniu podopiecznych, przekazywała kościołowi.
  Lubowała się w cierpieniu ludzi. Współpraca z z tym katolickim Mengele to raczej nie jest powód do dumy. Można się obawiać, że aktualny stan NFZ zawdzięczamy podobnemu spojrzeniu na pacjenta przez Pana Ministra.

 • kocurxtr

  Oceniono 45 razy 25

  co wiemy o Szumowskim ?
  że spie.rdolił wszystko co było do spie.rdolenia
  jeszcze niedawno twierdził (luty), ze nic nie trzeba robić, że służba zdrowia jest gotowa, a zagrożenia nie ma
  dzisiaj - służby zdrowia w zasadzie nie ma, wszystkiego brakuje...

  myślał kolo na jesieni ub.roku - że ciepła posadka się trafiła za robienie loda kaczorowi
  a tu masz - trzeba jednak pracować
  i jak to PiSiorowi - gó.wno z tego wyszło
  dzisiaj

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 33 razy 25

  Katotalib... O to ja dziękuję. Chcesz być zdrowy omijaj szpitale...

  Ostatnim sprawnym ministrem zdrowia z faktycznymi osiągnięciami był Arłukowicz.

 • nutka7.17

  Oceniono 30 razy 22

  Szumowski jest twarzą koronawirusa i tego nierządu z rezydentem włącznie, wszyscy oni są efektowni, a raczej efekciarscy w swoich mowach, orędziach, zarządzeniach, zakazach, nakazach. A co robią rządzący zza południowej granicy? Otóż oni działają skutecznie i efektywnie. Co zrobili:
  "Koronawirus nie odpuszcza. Nasi sąsiedzi przystąpili do szybkiego działania. Miliony euro, interwencja banku centralnego, wojskowe samoloty, gorąca linia z Pekinem. A na pierwszej linii frontu prezes Slavii Praga i jego prywatne kontakty. Jak Czesi w ekspresowym tempie kupili w Chinach tony sprzętu ochronnego i 150 tys. testów na koronawirusa."

 • surferkaj

  Oceniono 26 razy 20

  Czesi nakazali wszystkim obywatelom nosić maseczki, sprowadzili je specjalnie do tego celu, maseczka chroni drugą osobę przed zarażeniem, jak nosi każdy, ryzyko zarażenia spada do minimum, nasz minister zaleca nosić zarażonym, tylko mało kto w tym kraju wie czy jest zarażony, czy nie. Druga sprawa to totalna uległość wobec kleru, który gdzieś miał jego rozporządzenie , a on im jeszcze przyklasnął, trzecia rzecz, znów testy, mała wykrywalność to oczywiście brak testów, a nie super działań, brak sprzętu, chaos w szpitalach i rodzinnej służbie zdrowia, gdzie jak zachorujesz, to lecz się sam, bo i dodzwonić się nie można.

 • jarker

  Oceniono 23 razy 19

  Praca dla Matki Teresy? Czy jej poglady- Chory ma cierpieć, umierać w bólu, bo wtedy 'Bóg go całuje' i idzie do nieba, nie są sprzeczne z etyką lekarską?

 • kertog123

  Oceniono 27 razy 19

  Walke z wirusem rozpoczał jak juz była tragedia w Europie i w Polsce pierwsze przypadki, nie ma maseczek, nie ma sprzętu, słuzba zdrowia od 5 lat idzie na dno. Na SOR czekało sie jeszcze przed wirusem często po kilkanascie godzin. Moze osobiscie jest miły - ale kazdy kto przystaje do PISowskiej bandy niestety nie może byc uznany za przyzwoitego człowieka. Wiedział co ze służbą zdrowia zrobiło PIS, co robi z sądami i z całą Polską. Wstyd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX