Kuba Błaszczykowski po raz kolejny udowodnił, że ma wielkie serce. Przekazał 400 tys. zł na walkę z wirusem

Polski rząd walczy z koronawirusem, jednak do tego niezbędne są pieniądze, których może brakować. Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego przekazała prawie pół miliona złotych, o czym dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych.

Z początkiem marca koronawirus dotarł do Polski. Polskie władze zareagowały dość szybko i już tydzień temu zarządziły zamkniecie kin, teatrów i wszelkich innych miejsc, gdzie gromadziłoby się więcej osób. Zachęca się wszystkich do pozostania w domach, do czego przyłączyły się również polskie gwiazdy. W mediach społecznościowych nie brakuje pouczających wpisów celebrytek. Zwrócenie uwagi na tak istotny temat przez znane osoby jest bardzo ważny, jednak nie można zapominać o pieniądzach. To właśnie one są niezbędne do walki z koronawirusem. Jakub Błaszczykowski i jego fundacja stanęli na wysokości zadania i przekazali aż 400 tys. zł. Co za piękny gest!

ZOBACZ TEŻ: Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Sprawił radość wychowankom domu dziecka. I nie pochwalił się!

Błaszczykowski przekazał 400 tys. zł na walkę w koronawirusem

Jakub Błaszczykowski nie miał łatwego życia, dlatego sam jest mocno wyczulony na krzywdę innych osób. Wiele działań charytatywnych w karierze piłkarza sprawiły, że ten założył własną fundację "Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego". To właśnie z jej oficjalnego profilu na Facebooku dowiedzieliśmy się o przekazaniu 400 tys. zł na walkę z pandemią. 

Szanowni Państwo, walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych. #zostanwdomu Jesteśmy razem. Pomagamy. Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Kuba Błaszczykowski - czytamy we wpisie na Facebooku.

To już nie pierwszy raz, gdy Jakub Błaszczykowski pokazuje klasę i wyciąga pomocną rękę. Mamy nadzieję, że inne gwiazdy i majętne osoby pójdą w jego ślady. 

RG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.