''Szansa na sukces'' finał. Eurowizja Junior 2020 - kiedy i o której oglądać? Kim są finalistki?

''Szansa na sukces'' to program o wieloletniej tradycji w Telewizji Polskiej. Obecnie dzięki właśnie temu formatowi wyłaniany jest reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2020. Kim są tegoroczne finalistki?

''Szansa na sukces'', czyli polskie preselekcje do Eurowizji Junior

Eurowizja Junior to w Polsce coraz popularniejszy format. Możliwe, że dzieje się tak dlatego, iż w przeciwieństwie do głównego konkursu, w wersji dziecięcej mamy dużo więcej szczęścia. Wystarczy wspomnieć tu triumf Roksany Węgiel z 2018 roku oraz Viki Gabor z 2019. To właśnie dzięki tej ostatniej Polska ponownie będzie organizować Eurowizję Junior, która odbędzie się w Warszawie, 29 listopada 2020. Oznacza to, że całkiem niedługo pojawi się kolejna szansa na zwycięstwo dla Polski! 

W tym roku reprezentant naszego kraju na międzynarodowy konkurs piosenki Eurowizja Junior zostanie wyłoniony w preselekcjach, którym posłuży znany widzom format ''Szansa na sukces". Będzie to specjalna edycja tego programu, gdzie w każdym z trzech pierwszych odcinków, spośród siedmiu kandydatów został już wyłoniony jeden finalista. Teraz czas na finał, gdzie stawką jest reprezentacja Polski na Eurowizji Junior 2020.

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. To pierwsza taka sytuacja w historii konkursu!

Eurowizja Junior 2020: kto będzie nas reprezentować?

O tym, kto będzie nas reprezentować w Eurowizji Junior 2020 dowiemy się już w najbliższą niedzielę, 27 września. Jak dotąd znamy trzy finalistki wyłonione w poprzednich odcinkach ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020''.

  • W pierwszym odcinku, którego emisja miała miejsce 6 września 2020, decyzją trzyosobowego jury (Edyta Górniak, Piotr Rubik, Viki Gabor) zwycięzcą została Lena Marzec, która znana jest już widzom TVP z programu dla młodych talentów ''The Voice Kids'' (brała udział w drugiej odsłonie show)
  • Tydzień później, 13 września decyzją jury, w skład którego weszli Cleo, Gromee i Michał Wiśniewski miejsce w finale zapewniła sobie Agata Serwin (13-latka dotąd nie brała udziału w żadnym formacie telewizyjnym, ale mimo to świetnie wypadła w półfinale)
  • W ostatnim półfinale (20 września) niekwestionowanym zwycięzcą została Ala Tracz - w jury zasiadali Kasia Łaska, MaRina i Dawid Kwiatkowski. Ala znana jest już z występów w trzeciej edycji ''The Voice Kids''.

Która z nich pokona rywalki w walce o Eurowizję? Tego dowiemy się już 27 września. 

Zobacz wideo Junior Eurovision 2019 - Official Promo

Finał ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior'': kiedy i gdzie można go obejrzeć?

Czwarty i ostatni odcinek ''Szansy na sukces - Eurowizja Junior 2020'', który wyłoni polskiego reprezentanta w tegorocznym festiwalu Eurowizji Junior będzie transmitowany przez Program 2 Telewizji Polskiej o godzinie 15.15 w niedzielę 27 września 2020.

Zobacz też: Eurowizja Junior 2020 będzie zupełnie inna, niż poprzednie. Znamy szczegóły. Jak będą wyglądać koncerty?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.