Pojawiły się plotki, że książę Filip nie żyje. Pałac wydał oświadczenie w tej sprawie

Brytyjskie media obiegła informacja, że książę Filip nie żyje. Sprawa stała się na tyle poważna, że pałac Buckingham opublikował oświadczenie, dementujące plotki.

Od kiedy potwierdzono ogólnoświatową pandemię koronawirusa, osoby starsze objęto zostały nadzwyczajną opieką. Książę Filip, zważywszy na swój wiek (ma 98 lat) jest w grupie bardzo wysokiego ryzyka. Z tego powodu brytyjskie media w ostatnich dniach obiegły plotki, o tym, że małżonek królowej Elżbiety II nie tylko zachorował, ale wręcz zmarł.

Pałac dementuje plotki o śmierci księcia Filipa

Na szczęście, to tylko okrutne plotki, które pojawiają się przy okazji jakiejkolwiek choroby jednego z monarchów, choćby chodziło tylko o katar. Zaledwie dwa miesiące temu brytyjskie media pisały o zatajonej śmierci królowej Elżbiety II. Jak podaje express.co.uk, przedstawiciele pałacu Buckingham rozwiewają wątpliwości:

Książę Filip czuje się bardzo dobrze - czytamy.

Brytyjscy dziennikarze również dementują plotki.

Nie wiem, kto zaczął takie okropne plotki, ale nie jest to w porządku. Takie kłamstwa wywołują tylko niepotrzebną panikę. Nikt teraz tego nie potrzebuje - apelował na Twitterze dziennikarz brytyjskiego "The Telegraph".

Wszystko zaczęło się od jednego z użytkowników Twittera, który spekulował na swoim profilu:

Nie wiem, czy to prawda, ale słyszałem, że książę Filip zmarł -. Najwyraźniej nie ma to nic wspólnego z koronawirusem - napisał.

Na szczęście to jedna z kolejnych plotek na temat stanu zdrowia księcia. Zapewne powodem do insynuowania takich komentarzy jest fakt, że w 2018 roku książę trafił do szpitala. Powodem tego była operacja biodra. Od tego czasu bardzo rzadko pokazywał się w mediach, a ostatni raz był widziany w listopadzie w 2019 roku.

Ślub księżnej Beatrice odwołany

Niestety sytuacja panująca na świcie bardzo wpływa na rodzinę królewską. Przekonać się o tym mogła księżniczka Beatrice, która z powodu pandemii musiała zmienić swoje plany ślubne. Zaplanowane na maj wesele nie odbędzie się w pałacu Buckingham, ale brytyjska prasa spekuluje, że ceremonia może być całkowicie odwołana.

BO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.