"Słowiańskie" włosy są bardzo delikatne, a loki ciężko ujarzmić. Jak fryzjerzy radzą sobie ze zniszczonymi włosami gwiazd?

Farbowanie, prostowanie czy kręcenie włosów szybko niszczy ich strukturę. Przekonują się o tym przede wszystkim osoby funkcjonujące w świecie mediów, które często pojawiają się na branżowych imprezach i biorą udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Jak więc zadbać o burzę loków, jakie posiada na przykład Magda Gessler i "słowiańskie", delikatne włosy Mariny oraz Klaudii Szafrańskiej?

Każde publiczne wyjście gwiazdy, celebrytki to szereg wcześniejszych wielogodzinnych przygotowań. Każda z pań zanim stanie na ściance i zacznie chłonąć blask fleszy, składa zazwyczaj wizytę u stylisty, makijażystki, czy fryzjera. Ci ostatni mają wyjątkowo trudne zadanie - spełniając wymagania klientki i tworząc trwałą fryzurę, muszą zadbać jednocześnie o odpowiednią kondycję jej włosów. Te często są przesuszone, łamliwe, a końcówki rozdwajają się. Jaki w takich sytuacjach radzą sobie profesjonaliści naszych gwiazd?

Magda Gessler

Magda Gessler jest posiadaczką mocno kręcących się naturalnie włosów. Gwiazda przed każdym medialnym wyjściem oddaje się na kilka godzin sztabowi profesjonalistów. Fryzjerzy mają nie lada wyzwanie, ponieważ częste używanie lakieru, by utrwalić fryzurę, czy zwyczajne odświeżanie koloru, prowadzi do osłabienia struktury włosa. W przypadku kręconych włosów istotne jest, by pamiętać o doborze odpowiednich kosmetyków

Należy wybierać kosmetyki z naturalnymi olejami i woskami, które zamykają we włosie cząsteczki nawilżające, kontrolujące puszenie i gwarantujące utrwalenie fryzury na długi czas bez wysuszania i przetłuszczania - mówi w rozmowie z "Joy Magazine" warszawski stylista fryzur, Łukasz Urbański.

Włosy, niestety, osłabia również ich suszenie. Zaleca się więc, by schły w sposób naturalny, jednak nie na słońcu.

Włosy kręcone należy suszyć naturalnie bez użycia suszarki lub wykorzystując jej zimny nawiew. Świetnym rozwiązaniem jest też suszarka z dyfuzorem, który gwarantuje odbicie włosów od nasady i nadanie pięknego, pełnego skrętu lokom – dodaje.
 

Marina i Klaudia Szafrańska

Obie panie piękne, bardzo utalentowane i z długimi włosami. Fryzjerzy w takich przypadkach często posługują się określeniem "słowiańskich" włosów, które są cienkie i bardzo podatne na zniszczenia. W przypadku nadmiernych zmian - falowania, prostowania, stylizowania, szybko łamią się i łatwo wypadają. Najlepszą regeneracją będzie dla nich kaszmirowa keratyna HS3.

Jest to zabieg dla włosów słowiańskich. Delikatnie pogrubia włosy, daje im połysk, wygładzenie. Włosy nie będą się puszyć. Kaszmir, bardzo szlachetny składnik spowoduje lepszą jakość włosów - zdradza Maciej Maniewski.
 

Godną polecenia jest również metoda OMO, czyli etapowy proces mycia włosów. Zanim wmasujemy szampon w skórę głowy, należy nałożyć odżywkę. Po spłukaniu piany zaleca się zrobić to po raz kolejny, co uchroni włosy przed nadmiernych wysuszeniem szamponem. Przy okazji codziennej pielęgnacji włosów fryzjerzy zalecają, by nie korzystać z gorącej wody. Ta nie tylko wysusza, ale również pobudza wydzielanie sebum, co prowadzi do nadmiernego przetłuszczanie się włosów.

Warto również pamiętać, że zła kondycja naszych włosów zależy nie tylko od częstych zmian na głowie, czy ich nieodpowiedniej pielęgnacji. Nie pomaga im chociażby stres.

Więcej o: