Wspierają Dawida Kubackiego. Poruszające słowa sołtysa o Marcie Kubackiej

Dawid Kubacki wychował się we wsi Szaflary, gdzie nadal mieszkają jego rodzice. Teraz sołtys miejscowości postanowił wesprzeć skoczka i jego bliskich.

Dawid Kubacki 19 marca zrezygnował z dalszego udziału w konkursie Pucharu Świata. Dzień później w bardzo poruszającym wpisie poinformował, że wrócił z Norwegii do Polski, ponieważ jego żona trafiła na oddział kardiologiczny. Skoczek nie ukrywał, że jej stan jest ciężki. Pod wpisem pojawiło się wiele słów wsparcia. To okazywali Kubackiemu nie tylko fani, ale skoczkowie z całego świata, a także m.in.: Iga Świątek, Adam Małysz, Apoloniusz Tajner czy Andrzej Duda. Kubackich wspierają także sąsiedzi z Gronkowa oraz okolicznych miejscowości, takich jak Gronie oraz Szaflary.

Zobacz wideo Prawniczka, modelka, trenerka personalna. Oto, kim są żony i partnerki polskich skoczków narciarskich

Sołtys Szaflar o Dawidzie Kubackim i jego żonie. Wzruszające słowa

W rozmowie z portalem Fakt24 Władysław Migiel, sołtys Szaflar, rodzinnej miejscowości skoczka, w której nadal mieszkają jego rodzice, wspomniał o Kubackim. Przyznał, że okoliczni mieszkańcy znali go, nim ten jeszcze stał się sławny. Darzą Kubackiego sympatią i martwią się o jego żonę. 

Tu prawie każdy zna się z każdym. Kiedy Dawid chodził do kościoła w Szaflarach, zawsze znalazł czas, żeby stanąć i porozmawiać z ludźmi. Wszyscy są zatroskani tym, co się dzieje. Wiadomo, jaka jest sytuacja. Rodzice nie będą wypowiadać się na ten temat. Nawet nie dzwonię do taty Dawida. Wysłałem mu SMS-ową wiadomość. Wiem, co teraz mają na głowie - przyznał.

Migiel, podobnie jak reszta wiejskiej społeczności, trzyma kciuki za Martę Kubacką. Wierzy, że kobieta wyzdrowieje. W tym miejscu warto przypomnieć, że mieszkańcy Szaflar postanowili okazać wsparcie rodzinie Kubackich i dlatego też zebrali się tłumnie na mszy świętej w intencji zdrowia Marty Kubackiej (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Ludzie są z Kubackimi myślami. Kiedy spotykam się z mieszkańcami Szaflar, każdy mówi, że trzyma kciuki za Martę. To młoda kobieta, na pewno będzie walczyła. Jestem pozytywnie nastawiony. Wierzę, że z tego wyjdzie. Jak mówi Dawid: Modlitwa, spokój i niech każdy robi swoje - dodał Migiel.

Marta Kubacka pod opieką najlepszych kardiologów 

My również życzymy Marcie Kubackiej szybkiego powrotu do zdrowia. Przypominamy, że Dawid Kubacki od ostatniego instagramowego wpisu nie udziela się medialnie i nie informuje o stanie zdrowia żony. Adam Małysz jakiś czas temu powiedział, że 33-latka jest pod opieką najlepszych specjalistów i przebywa obecnie w Śląskim Centrum Chorób Serca im. profesora Zbigniewa Religii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.