Msza za zdrowie Marty Kubackiej w rodzinnych stronach skoczka. "Taka miłość jest prawdziwym świadectwem"

Wierni z Szaflar wsparli modlitwą Dawida i Martę Kubackich. Mszę świętą poprowadził biskup krakowski Damian Muskus.

Marta Kubacka cały czas walczy o życie w szpitalu. Dawid Kubacki 20 marca informował, że jego żona przebywa na oddziale kardiologicznym, a jej stan jest ciężki. Słowa otuchy płyną do małżonków z całego świata. Głos w sprawie zabrał m.in. Adam Małysz, który przekazał, że Marta Kubacka jest w rękach najlepszych polskich kardiologów. Wsparcie okazali także wierni ze wsi Szaflary, gdzie znajduje się parafialny kościół Kubackich. Podczas mszy bp Damian Muskus przekazał poruszające słowa o miłości.

Zobacz wideo Dawid Kubacki dziękuje żonie

Homilia bp Damiana Muskusa w intencji zdrowia Marty Kubackiej

O homilii bp Muskusa portal gosc.pl informował w czwartek 23 marca. W niezwykle wzruszających słowach mówił o miłości, która w tym niełatwym momencie jest ogromnym wsparciem dla Marty i Dawida Kubackich. Według niego to właśnie ona jest największym świadectwem. Krakowski biskup zaznaczył też, że Kubaccy, mimo że są sławni dzięki sportowym osiągnięciom skoczka, są zwykłą, młodą rodziną kochających się ludzi. Dodał także, że obecnie to, co wierni mogą zrobić dla Marty i Dawida Kubackich, to otoczyć ich wsparciem i miłością.

Taka miłość jest prawdziwym świadectwem. Nie ta, o której opowiadamy, nie ta, którą gorliwie wyrażamy na wiele sposobów. Chodzi o miłość, która jest wyborem potwierdzonym codzienną wiernością. Miłość wypróbowana cierpieniem, wytrwała i konkretna, jest najważniejszym i najbardziej przekonującym świadectwem o Bogu. I ta zwyczajna młoda rodzina potrzebuje dziś, jak wiele innych rodzin przeżywających podobne dramaty, siły i nadziei - podkreślił.

Tak mieszka Alicja Bachleda-Curuś Tak mieszka Bachleda-Curuś. Widok za oknem zapiera dech w piersiach. "Magicznie"

Marta i Dawid Kubaccy mogą liczyć na wsparcie sąsiadów

Msza święta w intencji zdrowia Marty Kubackiej to zresztą nie pierwszy przejaw wsparcia lokalnej społeczności, na który mogą liczyć skoczek i jego żona. Mieszkańcy wsi Gronkowo, gdzie mieszkają Kubaccy, opowiadali w rozmowie z "Faktem", że stale o nich myślą i modlą się o zdrowie żony sportowca. Wszyscy bardzo przejęli się tą sytuacją. Sąsiedzi zaznaczyli też, że Dawid Kubacki cieszy się wśród nich bardzo dużym szacunkiem. Nie widzą w nim wyłącznie utalentowanego sportowca, ale też po prostu kulturalnego i sympatycznego człowieka.

W czym tkwi sekret stylu księżnej Kate? Jest wierna pięciu prostym trikom W czym tkwi sekret stylu księżnej Kate? Jest wierna pięciu prostym trikom

Marta Kubacka trafiła do szpitala. Jaki jest stan zdrowia żony skoczka?

Fani Dawida Kubackiego tym, że stało się coś poważnego, zaczęli niepokoić się już 19 marca. Media obiegła wówczas zaskakująca informacja, że sportowiec zrezygnował z dalszych startów w konkursie Pucharu Świata. Dzień później skoczek wyznał w instagramowym wpisie, że decyzja została podyktowana nagłym pogorszeniem stanu zdrowia jego żony. Marta Kubacka przebywa obecnie w Śląskim Centrum Chorób Serca im. profesora Tadeusza Religii. Jest to najlepsza kardiologiczna placówka medyczna w Polsce. Od 20 marca Dawid Kubacki nie publikował dalszych informacji o stanie zdrowia żony.

Więcej o: