Dzień Dziadka 2017 - sławni dziadkowie

Dzień Dziadka tuż-tuż. Wszyscy będziemy składać swoim dziadkom życzenia w tym dniu. A którzy słynni panowie odbiorą takie od swoich wnucząt? W polskim i zagranicznym show biznesie wiele jest sławnych dziadków i babć, którzy chętnie pokazują się ze swoimi wnukami.

Wśród najbardziej znanych polskich babć są między innymi Agata Młynarska, Kora, Beata Kozidrak, Grażyna Szapołowska i Małgorzata Potocka. Równie często publicznie ze swoimi wnukami pokazują się dziadkowie.

Sławni polscy dziadkowie

Jednym z najbardziej znanych polskich dziadków jest polityk i ekonomista, dawniej minister finansów, wicepremier, wicemarszałek i marszałek Sejmu Marek Borowski. Polityk może się cieszyć dwoma wnukami, w dodatku bliźniakami. Chłopcy od kilku lat występują u boku Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka w reklamach sieci komórkowej. Grali również w kilku innych reklamach oraz w serialu „Przyjaciółki”, gdzie zagrali synów bohaterki granej przez Magdalenę Stużyńską.

Kolejnym znanym dziadkiem jest gwiazda filmu „Kariera Nikodema Dyzmy” - Wojciech Pokora. Wnuczka aktora, Agata Nizińska, również jest aktorką, mogliśmy ją oglądać na przykład w filmie „Wywiad”, „Wataha” i „To nie koniec świata!”.  Wnuczkę ma także ikona polskiego kina, Jerzy Stuhr, ojciec Macieja Stuhra, Witold Pyrkosz, znany z serialu „M jak Miłość” oraz dziennikarz zajmujący się głównie motoryzacją, Włodzimierz Zientarski. Aktor Franciszek Pieczka ma zarówno wnuka i wnuczkę, z którymi niekiedy można go zobaczyć podczas oficjalnych wyjść. Także Janusz Gajos ma wnuka, a Jan Kobuszewski nawet dwóch.

Znani dziadkowie z zagranicy

Wśród najbardziej znanych dziadków na zagranicznej scenie muzycznie jest z pewnością Ozzy Osbourne. Artysta ma sześcioro wnucząt. Również sześcioro wnucząt doczekał się były członek Beatlesów, Paul McCartney. Rod Steward ma sławną córkę i zięcia, który jest aktorem, a w 2011 roku muzykowi urodziła się wnuczka. Lider Aerosmith, Steven Tyler, również ma wnuka, który od najmłodszych lat jest fanem zespołu Queen i muzyki rockowej. Sławnym dziadkiem jest również Mick Jagger, który mimo, że nie wygląda na swoje lata jest już nawet pradziadkiem.

AW 

Więcej o: