Andrzej Duda nudził się podczas wystąpienia szefa MON? Ekspert: Oczy są zwierciadłem duszy [PLOTEK EXCLUSIVE]

Prezydent Andrzej Duda przykuł uwagę wszystkich, gdy podczas wystąpienia Ministra Obrony Narodowej przymknął oczy. Zapytaliśmy eksperta, czy głowa państwa faktycznie sprawiała wrażenie znudzonego? Nie pozostawił wątpliwości.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz mówił podczas sejmowej debaty w środę 22 maja o poborze do wojska. Dodał, że zainteresowanie służbą jest ogromne i obecnie Polska ma niemal 200 tys. żołnierzy. Podkreślił także, że intensywność szkolenia rośnie. Polityk nawiązał również do tzw. programu Szpej, którego celem jest unowocześnienie w ciągu dwóch lat indywidualnego wyposażenia żołnierza, co ma kosztować 1,5 mld zł.

Zobacz wideo Urodziny prezydenta Andrzeja Dudy! Czego życzą mu gwiazdy?

Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o żołnierzach. Andrzej Duda przysypia?

Podczas wystąpienia Władysława Kosiniaka-Kamysza kamery uchwyciły Andrzeja Dudę, którego mina wyrażała... no właśnie, co? Zapytaliśmy o to eksperta od mowy ciała, dra Mirosława Oczkosia. Zdaniem specjalisty wypowiedź szefa MON nie zrobiła wrażenia na prezydencie. Przy okazji zwrócił uwagę na jego oczy, które Andrzej Duda w pewnym momencie przymknął. Więcej zdjęć Andrzeja Dudy znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Jak mawia poeta - oczy są zwierciadłem duszy, a mimika jest ramą tego zwierciadła. Pan prezydent w czasie wypowiedzi wicepremiera Kosiniaka-Kamysza mimiką pokazywał, że to, co słyszy, go nie interesuje, albo że jest co do tego krytyczny, albo że nie rozumie, o czym jest mowa. Oczy natomiast mówiły wyraźnie: 'Jestem gdzie indziej' albo 'jestem tak znudzony i niezainteresowany, że zaczynam zasypiać'

- powiedział nam dr Mirosław Oczkoś.

Andrzej Duda nie wyrażał zainteresowania. Lawina krytycznych komentarzy w sieci

Oczywiście filmik ze "znudzonym" lub "przysypiającym" Andrzejem Dudą szybko zaczął być udostępniany w mediach społecznościowych. Momentalnie pojawiła się lawina komentarzy i to niezbyt przychylnych prezydentowi. "Słyszę, ale nie rozumiem, to może się zdrzemnę", "Jego to już wszystko nudzi…", "Pewnie połowy nie zrozumiał", "Miejcie trochę litości. Się po prostu nie wyspał", "Drzemka i owszem, ale nigdy podczas przemówienia Dudy, takiej rozrywki nie mam przy nikim (może być po angielsku też)" - psioczyli internauci.

 
Jaki waszym zdaniem był Andrzej Duda?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.