Joanna Szczepkowska spotykała się z Adamem Michnikiem. O ich relacji mieli wiedzieć nieliczni

Joannę Szczepkowską i Adama Michnika miał połączyć romans, który dość szybko się zakończył. Informacje na ten temat wypłynęły do mediów po wielu latach.

Joanna Szczepkowska zasłynęła w Polsce przede wszystkim jako aktorka filmowa i serialowa. Do jej najsłynniejszych ról nalezą m.in. Lidka Jasińska z serialu "Dom" czy Marta Król z filmu "Matka Królów". Joanna Szczepkowska w 1975 roku ukończyła studia na warszawskiej PWST i bardzo szybko zaczęła dostawać pierwsze propozycje pracy. Krótko przedtem, jeszcze w trakcie studiów, początkującą aktorką, miała poznać Adama Michnika.

Zobacz wideo Co mówi o ukochanym?

Joannę Szczepkowską i Adama Michnika poznał jej ojciec

Jak donosi swiatseriali.interia.pl, Joanna Szczepkowska spotkała Adama Michnika w latach 70. Znajomość miała rozpocząć się dzięki ojcu aktorki. Andrzej Szczepkowski, po którym córka odziedziczyła zamiłowanie do aktorstwa, był - podobnie jak Michnik - działaczem opozycyjnym. Starszy o siedem lat Michnik miał zrobić na Szczepkowskiej ogromne wrażenie, a szybko okazało się, że on także żywi do niej uczucia. Romans nie trwał jednak długo. Ze względu na natłok obowiązków Szczepkowska i Michnik mieli rozstać się zaledwie po kilku miesiącach. Z medialnych doniesień wynika jednak, że pozostali w przyjacielskich relacjach.

Rok po studiach na planie filmu "Con amore" Joanna Szczepkowska poznała aktora Mirosława Konarowskiego. Para doczekała się dwóch córek - Marii i Hanny - które także poszły w ślady znanych rodziców i są dziś aktorkami. Małżeństwo Szczepkowskiej i Konarowskiego nie przetrwało jednak próby czasu. Adam Michnik do tej pory nie zdecydował się na ślub. Ze związku z prawniczką Barbarą Szwedowską doczekał się syna. Więcej zdjęć Joanny Szczepkowskiej i Adama Michnika znajdziecie w galerii na górze strony.

Joanna SzczepkowskaJoanna Szczepkowska Joanna Szczepkowska, KAPiF

Drogi Adama Michnika i Joanny Szczepkowskiej skrzyżowały się po latach

Wiele lat później drogi Adama Michnika i Joanny Szczepkowskiej poniekąd znów się zeszły. W 1999 roku aktorka została felietonistką "Wysokich Obcasów", które początkowo ukazywały się jako dodatek "Gazety Wyborczej". Po wielu latach na łamach "Rzeczpospolitej" wyraziła się negatywnie o organizowanym przez "Gazetę Wyborczą" i TVN plebiscycie "Ludzie wolności". Głośno zrobiło się także o jej wypowiedzi na temat rzekomego "lobby homoseksualnego" w teatrze. W konsekwencji w 2014 roku "Gazeta Wyborcza" zakończyła z nią współpracę.

Wiedziałeś o relacji Szczepkowskiej i Michnika?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.