W 1994 roku Polska po raz pierwszy wzięła udział w konkursie Eurowizji. Reprezentantką naszego kraju była wtedy młodziutka Edyta Górniak, która w konkursie zaśpiewała piosenkę "To nie ja" i zauroczyła publiczność. Wokalistka zajęła wtedy drugie miejsce i jak dotąd nikomu nie udało się powtórzyć jej sukcesu. Co roku nadzieja na zwycięstwo rozpalana jest na nowo. Tym razem w konkursie, który odbędzie się już 7 maja 2024 roku w Malmö, zawalczy Luna z piosenką "The Tower". Wybrano także reprezentanta Polski na Eurowizję Młodych Muzyków, która odbędzie się w sierpniu. Zobaczcie, kogo wyróżniło jury.
17 sierpnia 2024 roku Europejska Unia Nadawców oraz norweski nadawca NRK zorganizują Eurowizję Młodych Muzyków. Wydarzenie odbędzie się w Norwegii. Reprezentant Polski, który poleci do Skandynawii, jest wybierany podczas konkursu Młody Muzyk Roku. Tym razem decyzją jury wyróżniono klarnecistę Jeremiego Tabęckiego. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie na klarnecie gra od szóstego roku życia. Tabęcki ma na swoim koncie wiele wyróżnień, nagród i stypendiów. Będziecie trzymać za niego kciuki?
Od 2018 r. jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Czterokrotnie otrzymał też stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne - czytamy na stronie serwisu dzieje.pl.
Luna miała już okazję wystąpić za granicą m.in. podczas pre-party organizowanego w Hiszpanii. Młoda wokalistka została za swój występ mocno skrytykowana. Umiejętności Luny oceniła też Maja Hyży. Wokalistka nie zostawiła na "koleżance" suchej nitki. - Nie oceniam jej jako osoby, bo jej nie znam. Ja oceniam to, co usłyszałam i zobaczyłam i mi się to bardzo nie spodobało. Uważam, że naprawdę strasznie obniżyliśmy poziom. Nie wiem, co tam się zadziało (...) Coś tam nie wyszło i nie wychodzi. Szkoda, bo reprezentuje nas i idzie w świat z Polską - skwitowała w rozmowie z Izabelą Janachowską. Więcej o krytyce młodej wokalistki przeczytasz tutaj. Myślicie, że Luna ma szansę na zwycięstwo?