Wszyscy myśleli, że na Eurowizję pojedzie tylko Luna, a tu takie wieści. Kim jest muzyk?

Już na początku maja Luna będzie walczyć o zwycięstwo dla Polski na Eurowizji. Wybrano także reprezentanta naszego kraju na Eurowizję Młodych Muzyków. Zobaczcie, kto w sierpniu poleci do Norwegii.

W 1994 roku Polska po raz pierwszy wzięła udział w konkursie Eurowizji. Reprezentantką naszego kraju była wtedy młodziutka Edyta Górniak, która w konkursie zaśpiewała piosenkę "To nie ja" i zauroczyła publiczność. Wokalistka zajęła wtedy drugie miejsce i jak dotąd nikomu nie udało się powtórzyć jej sukcesu. Co roku nadzieja na zwycięstwo rozpalana jest na nowo. Tym razem w konkursie, który odbędzie się już 7 maja 2024 roku w Malmö, zawalczy Luna z piosenką "The Tower". Wybrano także reprezentanta Polski na Eurowizję Młodych Muzyków, która odbędzie się w sierpniu. Zobaczcie, kogo wyróżniło jury.

Zobacz wideo Musiałowski chciał pojechać na Eurowizję. Padły ciepła słowa o Lunie i. Górniak

To on wraz z Luną będzie reprezentować Polskę w Skandynawii. Czterokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

17 sierpnia 2024 roku Europejska Unia Nadawców oraz norweski nadawca NRK zorganizują Eurowizję Młodych Muzyków. Wydarzenie odbędzie się w Norwegii. Reprezentant Polski, który poleci do Skandynawii, jest wybierany podczas konkursu Młody Muzyk Roku. Tym razem decyzją jury wyróżniono klarnecistę Jeremiego Tabęckiego. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie na klarnecie gra od szóstego roku życia. Tabęcki ma na swoim koncie wiele wyróżnień, nagród i stypendiów. Będziecie trzymać za niego kciuki?

Od 2018 r. jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Czterokrotnie otrzymał też stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne - czytamy na stronie serwisu dzieje.pl.
 

Eurowizja. Maja Hyży nie zostawiła na Lunie suchej nitki. "Strasznie obniżyliśmy poziom"

Luna miała już okazję wystąpić za granicą m.in. podczas pre-party organizowanego w Hiszpanii. Młoda wokalistka została za swój występ mocno skrytykowana. Umiejętności Luny oceniła też Maja Hyży. Wokalistka nie zostawiła na "koleżance" suchej nitki. - Nie oceniam jej jako osoby, bo jej nie znam. Ja oceniam to, co usłyszałam i zobaczyłam i mi się to bardzo nie spodobało. Uważam, że naprawdę strasznie obniżyliśmy poziom. Nie wiem, co tam się zadziało (...) Coś tam nie wyszło i nie wychodzi. Szkoda, bo reprezentuje nas i idzie w świat z Polską - skwitowała w rozmowie z Izabelą Janachowską. Więcej o krytyce młodej wokalistki przeczytasz tutaj. Myślicie, że Luna ma szansę na zwycięstwo? 

Które miejsce Edyta Górniak zajęła w 1994 roku w konkursie Eurowizji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.