Andrzej Grabowski ma znanego brata. Też jest aktorem. Mogliście go zobaczyć w nowym "Znachorze"

Rodzina Grabowskich ma artystyczne zacięcie. Okazuje się, że aktorami są nie tylko zięć i córki serialowego Ferdynanda Kiepskiego, ale także jego brat. Andrzej i Mikołaj Grabowscy opowiedzieli w "Dzień dobry TVN" o swojej relacji.

Andrzej Grabowski jest jednym z najbardziej znanych polskich aktorów. Sympatię widzów przyniosła mu rola Ferdka Kiepskiego w "Świecie według Kiepskich", w którym występował przez ponad dwadzieścia lat. Niewielu zdaje sobie sprawę, że starszy brat artysty również jest aktorem. Mikołaj i Andrzej Grabowscy pojawili się ostatnio w "Dzień dobry TVN", gdzie opowiedzieli o swojej "słodko-szorstkiej" relacji.

Zobacz wideo Grabowski: "Kiepscy" to wcale nie jest niska jakość! Trudniej zagrać Ferdynanda Kiepskiego niż Gebelsa z "Pitbulla"

Andrzej Grabowski ma znanego brata. Też jest aktorem. Mogliście go zobaczyć nowym "Znachorze"

Andrzej i Mikołaj Grabowscy udzielili wywiadu Kindze Burzyńskiej z "Dzień dobry TVN". Bracia występują razem w spektaklu "Kwartet na czterech aktorów". Starszy z artystów jest również reżyserem przedstawienia. Na przestrzeni lat Grabowskim zdarzało się już kilkukrotnie pracować ze sobą. Dziennikarka zapytała więc, jak wyglądają ich relacje na polu zawodowym.

W związku z tym, że jest młodszym bratem, zawsze ma rację - żartował Mikołaj Grabowski.

Andrzej stwierdził natomiast, że nie zawsze jest kolorowo. - Relacja między reżyserem i aktorem bywa szorstka nie tylko, kiedy są braćmi, ale również kiedy są jedynie aktorem i reżyserem. Mikołaj traktował mnie jak młodszego brata, a ja traktowałem go jako starszego brata, a nie reżysera i dyrektora, więc te rozmowy nie wyglądały tak, jak powinny - zdradził.

Serialowy Ferdynand Kiepski poszedł w ślady starszego brata i również zdawał do szkoły teatralnej. Żartując wyznał, że zrobił to nie dlatego, że Mikołaj mu imponował, tylko aby "oglądać ładne dziewczyny". Grabowscy przyznali jednak, że ich relacje prywatne różnią się od zawodowych i zawsze mogą na siebie liczyć. - Ta relacja nie ustanie (...) Jest relacją braterską, zostaliśmy sami, bo nasz starszy brat już nie żyje, jesteśmy sobie przeznaczeni - powiedział Mikołaj. - Kiedy jesteśmy już w tym wieku jesteśmy sobie bliżsi niż kiedyś byliśmy - dodał Andrzej.

Andrzej Grabowski i Mikołaj GrabowskiAndrzej Grabowski i Mikołaj Grabowski KAPiF

Mikołaj Grabowski występował w popularnych filmach. Ożenił się z koleżanką po fachu

Mikołaj Grabowski jest starszy od Andrzeja o sześć lat. Pomimo że obaj bracia są aktorami, obrali inne drogi. Starszy z nich skupił się głównie na reżyserii i teatrze, młodszy odniósł natomiast komercyjny sukces. Choć Mikołaj Grabowski nie jest tak popularny jak brat, ma na koncie wiele ról filmowych. Wystąpił między innymi w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Ukrytej sieci", czy nowej wersji "Znachora", w której wcielił się w hrabiego Czyńskiego. Aktor od wielu lat związany jest z koleżanką po fachu, Iwoną Bielską.

Mikołaj Grabowski i Iwona BielskaMikołaj Grabowski i Iwona Bielska KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.