Cała prawda o ojcu Zenka Martyniuka. Nie był katolikiem. To powiedział przed śmiercią

Ojciec Zenka Martyniuka, Bazyli, zmarł w 2007 roku na udar. Mężczyzna nie był katolikiem. Przed śmiercią miał pewną prośbę.

Zenek Martyniuk to jeden z najpopularniejszych wokalistów disco-polo. Muzyk nie ukrywa tego, że jest bardzo rodzinny. 4 lutego 2024 roku wypuścił teledysk do swojej piosenki "Będę zawsze tam, gdzie ty", w którym wystąpił razem z żoną, Danutą. Był to prezent na 35. rocznicę ślubu. Martyniukowie doczekali się jednego syna, Daniela, który jest jednym z największych skandalistów show-biznesu. Niedawno wybrali się razem do Hiszpanii. A co wiemy o rodzicach Zenka Martyniuka? Jego mama, Teresa, żyje bardzo skromnie we wsi Gredele. Od wielu lat jest wdową. Ojciec piosenkarza, Bazyli, zmarł w 2007 roku. Wiemy, jakiego był wyznania. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony. 

Zobacz wideo Izabela Trojanowska i Zenon Martyniuk zaśpiewają w duecie? Piosenkarka nie jest zachwycona taką wizją. "Nie nadaję się do tego rodzaju muzyki"

Ojciec Zenka Martyniuka nie był katolikiem. Przed śmiercią zwrócił się do żony

Bazyli Martyniuk, ojciec Zenka, nie był postacią medialną. Razem ze swoją żoną prowadził gospodarstwo. W "Gazecie Współczesnej" opublikowano informacje na temat jego wyznania. Jak się okazuje, nie był katolikiem. "Śp. ojciec Bazyli był wyznania prawosławnego. Z kolei mama Teresa jest wyznania katolickiego. Mały Zenek został ochrzczony w cerkwi, jednak wychowano go w obrządku katolickim" - czytamy. Muzyk kilka razy wspominał w wywiadach o swoim ojcu. W 2020 roku Zenek wystąpił w "Sprawie dla reportera", gdzie w rozmowie z Elżbietą Jaworowicz otworzył się na temat jego ostatnich chwil. - Mój tata nie żyje już od 13 lat. W 2007 roku zmarł na udar. Ostatnie słowa taty? Mówił: Teresa, tylko pilnuj kotów. On nic nie mówił, tylko o kotach - wyznał Zenek Martyniuk

Teresa Martyniuk czule o Zenku. "Jest bardzo dobrym synem i wspaniałym człowiekiem"

Jakiś czas temu Teresa Martyniuk pojawiła się na obchodach 30-lecia kariery Zenka. Opowiedziała o ich relacji.- Zenek jest bardzo dobrym synem i wspaniałym człowiekiem. Nigdy o mnie nie zapomina i zawsze mogę na niego liczyć. Cieszę się, że spełnia swoje marzenia na scenie, bo muzyka zawsze grała w jego duszy - wyjawiła. ZOBACZ TEŻ: Martyniuk prawie zniszczył skrzypce za 40 tysięcy. Nie należały do niego. Groził smyczkiem gościom hotelu

Zenek Martyniuk z mamąZenek Martyniuk z mamą Fot. KAPiF.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.