Śmierć Nawalnego wstrząsnęła światem. Damięcka zareagowała. "Pięknie zobrazowane"

Śmierć Aleksieja Nawalnego wstrząsnęła całym światem. W tym gronie nie zabrakło Matyldy Damięckiej, a jak się okazało, internauci czekali na jej komentarz. Jak zwykle, dał do myślenia.

Matylda Damięcka, choć nie poszła w aktorskie ślady swojej rodziny (to są naprawdę aktorzy z dziada, pradziada i na Mateuszu Damięckim się raczej nie skończy), znalazła dla siebie niszę, w której sama czuje się dobrze oraz w której jest niezwykle doceniania. W końcu od czasów Andrzeja Mleczki w Polsce nie było drugiej takiej osoby, która swoimi grafikami tak celnie i w punkt ilustrowałaby bieżące wydarzenia geopolityczne w kraju i na świecie. Czasem jest wzruszająco, czasem śmiesznie, najczęściej jednak - z głębszym przesłaniem i ważną informacją do przekazania.

Zobacz wideo Matylda Damięcka napisała wiersz o LGBT

Aleksiej Nawalny nie żyje. Matylda Damięcka musiała to skomentować

Gdy 16 lutego media obiegła informacja o śmierci rosyjskiego działacza opozycyjnego i więźnia politycznego zarazem  - Aleksieja Nawalnego, Matylda Damięcka chwyciła za pióro. Nawalny miał umrzeć w kolonii karnej nr 3 w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym w północno-zachodniej Rosji.

16 lutego skazany Nawalny A.A. po spacerze poczuł się źle i niemal natychmiast stracił przytomność. Niezwłocznie przybyli na miejsce pracownicy medyczni zakładu karnego, wezwano pogotowie ratunkowe

- podano w oficjalnym komunikacie. Na pomoc mieli ruszyć pracownicy medyczni, jednak reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Pierwsza grafika Damięckiej przedstawia Nawalnego za więziennymi kratami. Na kolejnej znajduje się hasło "POLITYK W WIĘZIENIU ≠ WIĘZIEŃ POLITYCZNY". Tym samym pokazała, że największy wróg Władimira Putina oddał życie w nierównej walce o ojczyznę. W opisie swojej grafiki dodała hashtag  #twarzwolności, oddając tym samym hołd zmarłemu bohaterowi.

 

Damięcka zabrała głos. Internauci tylko na to czekali

I jak się okazało, internauci tylko czekali na komentarz graficzki. Pod postem zaroiło się od komplementów. "Czekałam na twój głos w tej kwestii", "Pięknie zobrazowane", "Jak zawsze idealnie", "Wielki żal", "To był prawdziwy więzień polityczny" - można było przeczytać pod postem ilustratorki w mediach społecznościowych. A więcej zdjęć Matyldy Damięckiej znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Internauci zachwyceni. Tylko czekali, aż Matylda Damięcka zareaguje na śmierć NawalnegoInternauci zachwyceni. Tylko czekali, aż Matylda Damięcka zareaguje na śmierć Nawalnego Damięcka komentuje śmierć Nawalnego fot. kapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.