Internet przyjrzał się pomnikowi Kaczyńskiego w Lublinie. Jest werdykt. "To Alec Baldwin"

Jarosław Kaczyński odsłonił w Lublinie pomnik upamiętniający jego tragicznie zmarłego brata, Lecha Kaczyńskiego. Niestety podobieństwo do polityka, zdaniem internautów, jest znikome.

Życie Jarosława Kaczyńskiego zmieniło się diametralnie 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to w katastrofie smoleńskiej zmarł jego brat bliźniak, Lech Kaczyński - ówczesny prezydent Polski. Od tamtego czasu prezes PiS co miesiąc celebruje miesięcznicę smoleńską i przypomina o swoim bracie. 

Zobacz wideo Arłukowicz skomentował słowa Kaczyńskiego o wcześniejszych wyborach: Panu prezesowi potrzebny jest odpoczynek

W Lublinie odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. Internauci nie mają litości. "Alec Baldwin"

W Lublinie 27 stycznia został odsłonięty pomnik tragicznie zmarłego prezydenta. Rzeźba polityka to właściwie ostatni element całego pomnika zlokalizowanego na placu Teatralnym w Lublinie. Uroczystości związane z ukończeniem pomnika rozpoczęły się w sobotę 27 stycznia o godzinie 16:00. Wzięli w niech udział oczywiście Jarosław Kaczyński i marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Niestety, w sieci wylała się już fala krytyki. Internauci twierdzą, że pomnik nie przypomina Lecha Kaczyńskiego, a... amerykańskiego aktora, Aleca Baldwina. Oficjalnie nazywają go  "pierwszym pomnikiem Aleca Baldwina w Polsce". Post ,porównujący podobiznę Lecha Kaczyńskiego ze zdjęciem aktora, stał się hitem sieci. Na portalu X zdobył już ponad 25 tys. wyświetleń.

Niepodobny, dobrze, że napisali, o kogo chodzi!

- oburzał się jeden z komentujących.

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Doszło do incydentu

Pomimo niekorzystnej pogody, około 300, głównie starszych osób zebrało się na placu w Lublinie, by zobaczyć, jak Jarosław Kaczyński odsłania pomnik swojego brata. Przed uroczystością doszło do incydentu. Mężczyzna, niosąc plakat z prowokacyjnym napisem, wzbudził wściekłość zgromadzonych.  Według relacji Onetu, miało dojść do szarpaniny.

Było na nim hasło "Lechu, tyś tu nie stał!" i sylwetka pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. Uniósł go do góry, a stojący obok zwolennicy PiS napadli na niego. W jego kierunku krzyczeli "prowokator" oraz "ile ci zapłacili". Zaczęła się szarpanina i po chwili pojawiła się policja

- mówił portalowi pan Zbigniew, bezpośredni świadek zdarzenia.

Wesprzyj WOŚP, licytując aukcje Plotka! Zdobądź podwójne VIP zapro na Fame MMA20 w Krakowie, pałacowe spotkanie z książęcą parą lub twój event w gwiazdorskiej relacji. Pomagamy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.