Justyna Kowalczyk wyruszyła z synem w Tatry. Odwiedzili miejsce, które przypomina o Tekielim. Wzruszające

Justyna Kowalczyk regularnie zabiera syna na górskie wycieczki. Wcześniej wyruszała w nie razem z mężem, Kacprem Tekielim, który zmarł 17 maja 2023 roku. Gdzie tym razem Kowalczyk zabrała Hugo?

Mąż polskiej biegaczki narciarskiej zginął na terenie Szwajcarii, podczas próby zdobycia wszystkich 82 alpejskich czterotysięczników. Wspinacza pokonała lawina. Osamotnił tym samym żonę i syna Hugo, którym Kowalczyk dzielnie się opiekuje. Sportsmenka pokazuje na Instagramie, jak wygląda codzienność bez męża. Jesteście ciekawi, jakie miejsce ostatnio odwiedziła z Hugo?

Zobacz wideo Przebieg akcji ratowniczej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Justyna Kowalczyk w Tatrach z synem. Wybrała miejsce pełne wspomnień

Sportsmenka pokazała na InstaStories, jak jej syn przemierza górską ścieżkę na terenie Tatrzańskiego Cmentarza Symbolicznego pod Osterwą. To w tym miejscu umieszczono tablicę upamiętniającą Kacpra Tekielego. Widnieje na niej Matterhorn, czyli ulubiona góra wspinacza. Ponadto możemy dostrzec na tablicy kota, który również ma symboliczne znaczenie - Tekieli darzył ogromną czułością koty i regularnie o nie dbał. Kowalczyk ponadto postanowiła umieścić na tablicy ważny napis "Nie żył za karę", który przypomina o tym, że jej mąż korzystał z możliwości, jakie oferowało mu życie. Na Tatrzański Cmentarz Symboliczny sportsmence jest się łatwiej dostać niż do Gdańska, gdzie spoczywa Kacper Tekieli. Kowalczyk może w ten sposób znacznie częściej odwiedzać miejsce kojarzące się z mężem.

Justyna KowalczykJustyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk z synem w Tatrach, foto: instagram.com

Justyna Kowalczyk w poruszającym przemówieniu o mężu

- Byłam żoną alpinisty. Nie unikaliśmy trudnych rozmów, żadne z nas nie uciekało od śmierci. Byliśmy świadomi, co może się wydarzyć. Chciał wejść na wszystkie czterotysięczniki przed "czterdziestką". Jestem szczęściarą, że mogłam mu towarzyszyć w tym wszystkim i być obok niego. Miałam czas się z nim pożegnać. Ma wspaniałych przyjaciół. Nigdy nie zapomnę, jak rzuciliście wszystko i pojechaliście szukać mojego męża - mówiła Kowalczyk podczas pogrzebu Kacpra Tekielego w Gdańsku. Postanowiła ponadto wspomnieć o Hugo. - Wiem, że Kacper dla was zrobiłby to samo. Będziemy żyć tak, jak nauczył nas Kacper. Będziemy jeździć i zdobywać świat. Hugo miał cudownego tatę - dodała sportsmenka. Zdjęcia dotyczące tematu artykułu są dostępne w naszej galerii na górze strony. 

Kacper TekieliKacper Tekieli Kacper Tekieli z synem Hugo, foto: instagram.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.