Nie żyje wdowa po Jerzym Urbanie. Małgorzata Daniszewska miała 68 lat

Nie żyje Małgorzata Daniszewska. Wdowa po Jerzym Urbanie zmarła rok po mężu. Smutną informację potwierdził Waldemar Kuchanny magazynowi "Press".

Media obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje uznana dziennikarka Małgorzata Daniszewska. Miała 68 lat. Prywatnie życiowa partnerka Jerzego Urbana, przyszła na świat w 1955 r. i przez lata zdobyła imponujące doświadczenie dziennikarskie. Była redaktorką naczelną miesięcznika "Zły", a także wydawcą i redaktorką naczelną czasopisma "Art & Business". Przez 30 lat wspólnie z Jerzym Urbanem współprowadziła tygodnik "NIE". Zmarła we wtorek 3 października, dokładnie w rocznicę śmierci męża, co potwierdził magazynowi "Press" Waldemar Kuchanny, naczelny tygodnika "NIE". Z kolei kontrowersyjny dziennikarz odszedł 3 października 2022 roku.

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Nie żyje Małgorzata Daniszewska. Wdowa po Jerzym Urbanie odeszła w rocznicę jego śmierci 

Jak podaje "Press", gdy zmarł Jerzy Urban, Małgorzata Daniszewska objęła całość jego udziałów w spółce URMA, która wydaje tygodnik "NIE". Razem z nią spółkę zaczęła prowadzić też nowa prezeska - którą została córka Daniszewskiej Marta Miecińska. We wpisie na Facebooku dziennikarkę pożegnał Waldemar Kuchanny, który jako pierwszy potwierdził tragiczną informację. Przy okazji w pięknych słowach nawiązał do związku Daniszewskiej i Urbana. Na ten moment przyczyna śmierci Daniszewskiej nie jest znana. 

W pierwszą rocznicę śmierci Jerzego Urbana zmarła Gosia Daniszewska, żona Urbana, właścicielka i wydawczyni tygodnika "NIE". W redakcji nazywana przez analogię do Urbana-Tatusia - Mamusią. Byli niezwykłą parą i niezwykle się kochali. Razem tworzyli i redagowali tygodnik. Marcie wyrazy szczerego współczucia - napisał obecny naczelny tygodnika "NIE".

W komentarzach nie zabrakło słów kondolencji. "Ostatnie 'Dialogi' były smutne i przejmujące. Wyrazy współczucia dla wszystkich", "Nie wierzę! Wyrazy współczucia", "Bardzo przykro. Znowu są razem" - czytamy. Daniszewską pożegnał także pogrążony w żałobie zespół pracowników tygodnika "NIE" zamieszczając w mediach krótki i przejmujące słowa: "Żegnaj, Gosiu" - czytamy w zwięzłym poście. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje. 

Więcej o: