Afera po wyborze Miss Zimbabwe. Sieć huczy. Internauci zwracają uwagę na jedną rzecz

Twitter eksplodował od komentarzy na temat wyboru nowej Miss Universe Zimbabwe. Fani tak podzieleni co do wyboru reprezentantki jeszcze nie byli. Co jest powodem negatywnych wypowiedzi?

16 września 2023 roku odbył się wyżej wspominany konkurs Miss Universe Zimbabwe. Wydarzenie wróciło po 22 latach przerwy i wzbudziło wiele kontrowersji. Koronę otrzymała 21-letnia Brooke-Bruk Jackson. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z wyboru. Mimo niekwestionowanej urody laureatki kobiecie zarzuca się jedną rzecz, która zdaniem niektórych jest niezwykle istotna. "To nie jest nasza reprezentantka" - grzmią fani konkursu. O co dokładnie chodzi? Więcej zdjęć z nowej Miss z konkursu i nie tylko znajdziesz w galerii na górze strony.

Zobacz wideo

Fani komentują wybór reprezentantki na Twitterze. Są wściekli 

Jakiś czas po konkursie na Twitterze pojawiły się memy i komentarze dotyczące wyboru reprezentantki. Fani nie są zadowoleni z werdyktu, ponieważ 21-letnia modelka jest... białoskóra, a ich zdaniem rodowita obywatelka Zimbabwe nie powinna tak wyglądać. "Jedyna biała osoba w Zimbabwe wygrała miss Zimbabwe" - napisał prześmiewczo jeden z internautów. "Biała kobieta może być Miss Zimbabwe w prawdziwym świecie, ale czarnoskóra dziewczyna grająca fikcyjną postać syreny to już dla niektórych za dużo" - zwrócił uwagę na kontrowersje wokół ekranizacji Disneya jeden z fanów. Część z użytkowników wyjaśniła pozostałym, że są w błędzie i powinni się doedukować na temat tego, jacy ludzie obecnie zamieszkują ten kraj. "Jestem zaskoczona, że wielu z was tutaj nie wie, że w Zimbabwe mieszkają także biali ludzie, podobnie jak w RPA" - naprostowała hejterów jedna z internautek.

Miss Zimbabwe odpowiada na hejt, jaki pojawił się po jej wyborze 

Dla Brooke-Bruk Jackson to ogromny zaszczyt reprezentować swój kraj w tak prestiżowym konkursie. "Jestem dumna z tego, że jestem Zimbabwejką" - powiedziała tuż po nałożeniu korony Miss Universe Zimbabwe. Jakiś czas później "Nesweek" przytoczył słowa modelki, które są odpowiedzią na wszystkie negatywne komentarze kierowane w jej stronę. "Nikt nie powinien być definiowany z powodu tego, jakiej jest rasy czy tego, jak wygląda" - powiedziała nowa Miss. Modelka urodziła się i wychowała w Harare, stolicy Zimbabwe. ZOBACZ TEŻ: Córka słynnej miss Ewy Tyleckiej jest gwiazdą TikToka. Poszła w ślady mamy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.