Gwiazdy wspominają Tinę Turner. "Dziękuję za to, że byłaś inspiracją"

Tina Turner odeszła w wieku 83 lat. Gwiazdy postanowiły złożyć jej hołd. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wpisów.

"Królowa rock and rolla" zmarła po długiej chorobie w wieku 83 lat. Fani złożyli kondolencje rodzinie znanej artystki. Wyrazili również swój ogromny smutek. Z każdą chwilą w mediach społecznościowych napływa coraz więcej komentarzy. Wśród nich znajdują się także słowa znanych gwiazd.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Gwiazdy wspominają Tinę Turner

Tina Turner w trakcie swojej kariery zdobyła osiem nagród Grammy, a także doczekała się swojej gwiazdy w Hollywood Walk of Fame. Tuż po informacji o śmierci artystki w sieci zaczęły pojawiać się hołdy od znanych artystów. Dla wielu z nich piosenkarka była inspiracją. Jednym z pierwszych był frontmen The Rolling Stones, Mick Jagger. Piosenkarz miał okazję wystąpić w duecie z Turner podczas koncertu Live Aid. Wyraził swój smutek na Instagramie. 

Jestem bardzo zasmucony odejściem mojej wspaniałej przyjaciółki Tiny. Była naprawdę niezwykle utalentowaną artystką i piosenkarką. Była inspirująca, ciepła, zabawna i hojna. Bardzo mi pomogła, kiedy byłem młody i nigdy jej nie zapomnę - napisał Mick Jagger.

Nie był jedyny. Inny piosenkarz, Bryan Adams, napisał, że jest wdzięczny za czas, który spędził w studiu razem z Tiną Turner. "Dziękujemy za bycie inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie, do mówienia swojej prawdy i obdarowywania nas swoim głosem" - napisał na swoim profilu. Ciara również wyznała, że Tina była jej inspiracją. Dodała, że niebo zyskało anioła. Naomi Campbell także wyraziła smutek. "Spoczywaj w pokoju królowo. Cieszę się chwilami spędzonymi z tobą" - wyznała.

Polscy artyści zdruzgotani po śmierci Tiny Turner

Tinę Turner wspominali również Polacy. Jednym z nich był dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Miał okazję być na jednym z jej koncertów. W rozmowie z TVN24 opowiedział, jakie to było przeżycie. - Proszę mi wierzyć, moje spotkanie z nią było czymś fascynującym dlatego, że ona po prostu była normalna. Wiedziała, że teraz jest gwiazdą, ale kiedyś nie miała za co żyć, nie miała czym nakarmić dzieci. Tina Turner zawsze niosła w sobie miłość. Dlatego, że kochała nas, fanów dobrej muzyki - wyznał. Fanem piosenkarki był również Michał Wiśniewski. "Zawsze będę cię kochał" - napisał. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.