Anna Kalczyńska uderzyła w Wojewódzkiego? Na wizji nawiązała do afery z jego udziałem

We wtorkowym odcinku "Dzień dobry TVN" mówiono m.in. o promowaniu alkoholu w mediach. Prowadząca Anna Kalczyńska nawiązała do celebrytów, którzy to robią. Skrytykowała ich.

23 maja 2023 r. poranną śniadaniówkę TVN prowadził duet Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. W programie jak zwykle było poruszonych wiele ciekawych, jak i ważnych tematów. W ramach cyklu "Miejska dżungla" rozmawiano o osobach jeżdżących samochodem pod wpływem alkoholu. Przypomnijmy, że ostatnio dziennikarz Tomasz Wolny zatrzymał pojazd, który prowadziła kobieta w stanie upojenia. Zaproszeni goście wypowiedzieli się na temat podejścia Polaków do napojów procentowych. Również Anna Kalczyńska postanowiła odnieść się do tego tematu. Nawiązała do celebrytów, którzy promują alkohol.

Zobacz wideo Anna Kalczyńska o odejściu Dowbor. Co sądzi o zmianach Miszczaka? "Żal"

Anna Kalczyńska mówi o promowaniu alkoholu przez celebrytów 

Goście "Dzień dobry TVN" mówili m.in. o tym, że w Polsce wciąż reklamowany jest alkohol, pomimo że w Polsce zakazana jest zarówno reklama, jak i promocja napojów alkoholowych, z wyłączeniem piwa. Przez długi czas przyjmowano, że działania podejmowane w mediach społecznościowych nie stanowią zabronionej reklamy. Budzi to wiele kontrowersji. Swoją opinią postanowiła podzielić się Anna Kalczyńska. Nawiązała ona do celebrytów, którzy promują alkohol. Choć prowadząca nie podała, żadnego konkretnego nazwiska, ostatnimi czasy dużo mówiono m.in. o Kubie Wojewódzkim i Januszu Palikocie, Maffashion czy Macieju Musiale.

Co chwila widzimy jakieś kolejne twarze celebrytów, które gdzieś niestety łamią te zakazy i nie widzą żadnego skrępowania moralnego i etycznego - powiedziała prowadząca.

Kuba Wojewódzki usłyszał zarzuty za promowanie alkoholu

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i ich wspólnik prowadzą wspólnie biznes alkoholowy. Swoją działalność intensywnie promowali w mediach społecznościowych. Jak poinformował "Super Express", Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła im zarzuty. Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i ich wspólnik Tomasz C. złamali prawo, reklamując napoje alkoholowe. Sąd orzekł, że złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wyrok jest nieprawomocny. Janusz Palikot ma zamiar udowodnić w sądzie, że nie doszło do złamania prawa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.