Nie żyje Kacper Tekieli. Sześć dni temu Justyna Kowalczyk relacjonowała wyprawę. Poruszające słowa

Nie żyje Kacper Tekieli. Wspinacz zginął tragicznie w trakcie wspinaczki w Alpach. Miał 38 lat. Jeszcze sześć dni temu Justyna Kowalczyk opublikowała poruszający post na Twitterze.

W czwartek 18 maja media obiegła tragiczna informacja o śmierci męża Justyny Kowalczyk. Informacja o dramatycznym wydarzeniu została potwierdzona przez portal dts24.p. Ostatnie dni wspinacz spędził w Alpach szwajcarskich wraz z rodziną, gdzie zdobywał kolejne górskie szczyty. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Nie żyje Kacper Tekieli. Justyna Kowalczyk opublikowała poruszający post na Twitterze

Jeszcze 9 maja za pośrednictwem mediów społecznościowych Kacper Tekieli informował o wyprawie na Bishorn (4153 m). Ostatni post Kacpra Tekielego ukazał się we wtorek 16 maja. Było to zdjęcie plecaka na tle gór. Według najnowszych ustaleń przyczyną śmierci alpinisty miała być lawina, która zeszła na północną stronę góry Jungfrau.

W górskich poczynaniach Kacpra Tekielego wspierali najbliżsi. W trakcie ostatniej podróży towarzyszyła mu żona Justyna Kowalczyk i kilkuletni syn. Jeszcze w piątek 12 maja Justyna Kowalczyk opublikowała poruszający post ze specjalną dedykacją poświęconą mężowi. "Myślałam, że nart w tym sezonie nie założę więcej, ale czego się nie robi dla męża. Z doładowanym plecakiem lawinowym całkiem fajny trening wyszedł!" - napisała na Twitterze

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli - historia związku 

Justyna Kowalczyk jest dwukrotną mistrzynią olimpijską i dwukrotną mistrzynią świata. Karierę sportową zakończyła w 2018 roku. Później oddała się życiu rodzinnemu. Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli stanęli na ślubnym kobiercu pod koniec września 2020 roku. Natomiast już rok później na świecie pojawił się syn pary - Hugo Tekieli.

Więcej o:
Copyright © Agora SA