Dominika Kulczyk na okładce "Forbesa". "Wierzę we wszystko, co robię"

Magazyn "Forbes" w serii poświęconej miliarderom świata opisał życie i działalność Dominiki Kulczyk. Jedna z najbogatszych Polek pojawi się również na drukowanej okładce pisma.

Dominika Kulczyk pojawi się na jednej z okładek kwietniowego wydania prestiżowego magazynu "Forbes". Spadkobierczyni fortuny Jana Kulczyka ma majątek opiewający na 8,2 miliarda złotych i zajmuje szóste miejsce w rankingu najbogatszych Polek i Polaków. Amerykański "Forbes" przybliżył jej sylwetkę w cyklu, w którym opisywani są miliarderzy z całego świata. Dziennikarka od lat angażuje się w społeczne inicjatywy. Dla stacji TVN prowadziła program "Efekt Domina", gdzie docierała do miejsc dotkniętych biedą i problemami społecznymi. Do zdjęć do artykułu pozowała na jasnopomarańczowej kanapie w londyńskim Michelin House, dawnej siedzibie firmy oponiarskiej. 

Zobacz wideo Dominika Kulczyk: Miesiączka jest powodem do dumy

Dominika Kulczyk na okładce "Forbesa". W artykule opowiada o tym, jak stała się bogatsza od brata

Dominika Kulczyk w rozmowie z "Forbesem" poruszyła temat swojej spółki. W artykule podkreślono, że kobieta nie tylko jest spadkobierczynią ogromnego majątku, ale z powodzeniem go powiększa. Po śmierci ojca, Jana Kulczyka, Dominika, która do tej pory skupiała się na działalności filantropijnej, postanowiła przejąć firmę zajmującą się energią odnawialną. Jak się okazuje, jej brat chciał się tej firmy pozbyć.

Dziś jej spółka przynosi miliardowe zyski. Podkreślono, że dziś to Dominika jest bogatsza od brata, Sebastiana Kulczyka. W artykule poruszono także wątek walki miliarderki z problemem ubóstwa menstruacyjnego. "Była ubrana w czerwoną "sukienkę menstruacyjną", aby wesprzeć swoją krucjatę mającą na celu przekonanie polskiego parlamentu do zapewnienia bezpłatnych podpasek w szkołach" - czytamy we fragmencie tekstu. Poruszono też jej zaangażowanie w sprawy ekologii i kwestii dotyczących zmian klimatycznych.

 
Wierzę we wszystko, co robię. Naprawdę nie pozwalam sobie wątpić i staram się zarażać takim myśleniem innych - powiedziała w rozmowie z "Forbesem".

Dominika Kulczyk — życie prywatne

Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski poznali się podczas balu. Początkowo to mężczyzna zabiegał o względy kobiety. Ta jednak nie była nim zainteresowana. Jednak wraz z upływem czasu zmieniła zdanie. Para szybko się pobrała. Ślub cywilny odbył się w 2001 roku na pokładzie samolotu, lecącego do malowniczej Wenecji. We Włoszech została odprawiona ceremonia kościelna. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci. Syna Jeremiego, który przyszedł na świat w 2004 roku i córki Weroniki, urodzonej cztery lata później. W 2011 roku Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski postanowili ponownie odnowić przysięgę małżeńską. Na przyjęciu pojawiło się kilkuset gości. Dwa lata później sprawy zaczęły się nieco komplikować. Małżeństwo przestało się publicznie pokazywać. Zaczęto nawet spekulować o rozstaniu. Rozwód został sfinalizowany 18 listopada 2013 roku. Od tamtej pory Dominika Kulczyk przez jakiś czas spotykała się ze znanym aktorem, Pawłem Delągiem. Relacja nie przerwała próby czasu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA