Była Miss Puebla trafi za kraty. Znęcała się nad kobietami. Zeznania ofiar szokują

Maria Hilda Bustillos Lucas otrzymała tytuł Miss Puebla w Brazylii w 1991 roku. Ponad trzydzieści lat później trafi za kratki pod zarzutem znęcania się nad kobietami.

Była królowa piękności usłyszała zarzuty o torturowanie i zniewalanie kobiet w swoim domu. Maria Hilda Bustillos Lucas - okrzyknięta już przez media jako "miss tortur" - została aresztowana 18 marca przez policję w Meksyku pod zarzutem współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi. Miss Puebla 1991 roku miała kusić tubylcze kobiety, mieszkające w odległych rejonach, aby przyjechały i pracowały dla niej. W zamian miały dostawać przywileje.

Zobacz wideo Miss mundialu 2022? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Miss za kratkami. Królowa piękności znęcała się nad kobietami

"Miss tortur" kusiła tubylcze kobiety obietnicami uczciwej pracy i godziwej zapłaty, a w rzeczywistości zmuszała je do niewolnictwa. Bustillos Lucas szukała ofiar poprzez tworzenie ogłoszeń o pracę w mediach społecznościowych z obietnicą cotygodniowej wypłaty w wysokości 1800 meksykańskich peso (około 80 funtów). W jednym z postów napisała, że zatrudni pracowników domowych przy pensji 1800 peso tygodniowo, z wyżywieniem, dachem i dniami na odpoczynek. Kiedy jej ofiary chwyciły przynętę, zamykała je i zmuszała do pracy we własnym domu lub w domach jej przyjaciół.

Zeznania ofiary "miss tortur"

Kobieta została raz pierwszy została przesłuchana w zeszłym roku, kiedy ofierze udało się uniknąć schwytania i powiadomić policję. Ofiara poinformowała wówczas, że była odcięta od świata zewnętrznego i głodzona, a nawet bita młotkiem. Podejrzewa się, że ofiarą zniewolenia Bustillos padło około 15 kobiet. Zostali uwolnieni dopiero po tym, jak sąsiedzi zaczęli podejrzewać, że w domu Miss Puebla 1991 dzieją się złe rzeczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.