Reese Witherspoon się rozwodzi. "Z wielką troską i rozwagą podjęliśmy trudną decyzję"

Reese Witherspoon i Jim Toth ogłosili, że się rozwodzą po 11 latach małżeństwa. Zapewniają, że najważniejszy jest dla nich ich syn. Proszą o poszanowanie prywatności.

Zdobywczyni Oscara Reese Witherspoon, która 22 marca skończyła 47 lat, i jej mąż agent talentów, 52-letni Jim Toth, rozstali się. Późnym wieczorem 24 marca ogłosili we wspólnym oświadczeniu swoją decyzję. Zrobili to na kilka dni przed 12. rocznicą ślubu, która przypada na 26 marca. Witherspoon i Toth ogłosili zaręczyny w grudniu 2010 roku, a następnie pobrali się w marcu 2011 roku podczas luźnej ceremonii na ranczu aktorki w Ojai w stanie Kalifornia. Małżeństwo doczekało się dziesięcioletniego syna Tennessee Jamesa. Reese Witherspoon ma także dwójkę dzieci z byłym mężem Ryanem Phillippe: 23-letnią córkę Avę i 19-letniego syna Deacona.

Zobacz wideo Reese Witherspoon pokazała domową siłownię

Reese Witherspoon rozwodzi się z drugim mężem. Wydali oświadczenie

Aktorka w piątek 24 marca zszokowała fanów, publikując oświadczenie na Instagramie, w którym poinformowała, że razem z mężem Jimem Tothem podjęli decyzję o rozstaniu. Reese Witherspoon zaznaczyła, że wszystko było przemyślane i nie był to pochopny osąd sytuacji. Zaznaczyła, że wciąż darzą się miłością oraz wzajemnym szacunkiem. Dalej będą wspólnie wychowywać dziesięcioletniego syna i to on jest dla nich obecnie najważniejszy. Para poprosiła o poszanowanie prywatności. Z tego też powodu wyłączyła możliwość komentowania posta.

Mamy do przekazania osobistą wiadomość. Z wielką troską i rozwagą podjęliśmy trudną decyzję o rozwodzie. Spędziliśmy razem tyle wspaniałych lat i idziemy naprzód z głęboką miłością, życzliwością i wzajemnym szacunkiem dla wszystkiego, co razem stworzyliśmy. Naszym największym priorytetem jest nasz syn i cała nasza rodzina, gdy poruszamy się w następnym rozdziale. Te sprawy nigdy nie są łatwe i są bardzo osobiste. Naprawdę doceniamy poszanowanie prywatności naszej rodziny w tym czasie.
 

Osoba z bliskiego otoczenia pary udzieliła komentarza magazynowi "People". Zdradziła, że para faktycznie planuje przejść przez proces rozwodowy. Mają na uwadze głównie dobro bliskich. Chodzi przede wszystkim o ich syna, ale także o dwójkę dzieci Witherspoon z pierwszego małżeństwa. Mąż aktorki przez lata opiekował się Avą i Deaconem i ma z nimi dobry kontakt.

Oni naprawdę są najlepszymi przyjaciółmi i to jest taka polubowna decyzja. Są bardzo zaangażowani we wspólne rodzicielstwo. Są zaangażowani w całą swoją rodzinę i w uczynienie tego tak gładkim, jak to tylko możliwe dla wszystkich - mówi informator magazynowi "People".

Pierwsze małżeństwo aktorki miało burzliwy koniec

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe zakochali się w sobie na planie "Szkoła uwodzenia", gdzie zagrali parę. Uchodzili za jedną z najpiękniejszych par Hollywood. Bardzo szybko zdecydowali się na ślub i powitali na świecie dwójkę dzieci: córkę Avę i syna Deacona. Niestety, wielka miłość nie przetrwała. W 2007 roku aktorka złożyła pozew o rozwód. Od 2006 roku para pozostawała w separacji. Za winnego uznano aktora, który miał się dopuścić zdrady. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.