Michał Piela w kilka miesięcy schudł 30 kg. Wykluczył z diety jeden składnik

Michał Piela, znany dobrze widzom TVP z roli policjanta w "Ojcu Mateuszu", stracił 30 kg. Jak mu się to udało?

Michał Piela jest aktorem charakterystycznym. Większa waga mu nie przeszkadzała, jednak w momencie, kiedy wykryto u niego cukrzycę, postanowił zadbać o zdrowie. Serialowy Mietek Nocul zmienił dietę, a także styl życia. Z menu wykluczył jeden składnik, a efekty zobaczył po kilku miesiącach.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek zrezygnowała z mięsa i alkoholu

Michał Piela schudł 30 kg. Jak?

Aktor o tym, jak dowiedział się, że ma cukrzycę, opowiedział w rozmowie z branżowym portalem. "Pojawiły się u mnie zasłabnięcia, częste drzemki w ciągu dnia, nie mogłem się skupić i miałem wzmożone pragnienie. Zbadałem sobie poziom cukru we krwi i okazało się, że mam cukrzycę typu 2" - wyznał z serwisem Moja Cukrzyca. Piela przestraszył się i wprowadził zmiany. Praktycznie całkowicie zrezygnował z cukru. Od kilku miesięcy zwraca uwagę na to, co je, unika napojów gazowanych. Jeśli już sięga po soki, to tylko wyciskane i naturalne.

Częściej wybieram wodę, herbatę i kawę i przestałem słodzić napoje.  Jem więcej warzyw i owoców, czyli to, co każdy cukrzyk powinien stosować - dodał.

W sumie schudł ok. 30 kg. Aktor nie ukrywa, że nie wytrwałby, gdyby nie wsparcie żony. To jej zostawił gotowanie, a ona szybko dostosowała się do nowej diety męża. Michał Piela wie, że dzięki temu, co dla niego zrobiła, udało mu się zachować samodyscyplinę. Zdjęcia serialowego Mietka znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

 

Ci aktorzy schudli

Widzowie byli świadkami wielu metamorfoz. Wśród gwiazd, które schudły, znalazła się m.in. Dominika Ostałowska, która zrzuciła dziesięć kilogramów. Za to Bartłomiej Nowosielski pozbył się aż 20 kg. Aktor przede wszystkim zmniejszył porcje, a także chodzi na siłownię. Kto jeszcze ma nową sylwetkę? Więcej "odchudzonych" gwiazd znajdziecie TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.