Camilla wybrała już suknię na koronację króla Karola III. Zaskakujący gest w stronę księżnej Diany

Koronacja króla Karola III odbędzie się 6 maja. Trwają ostatnie przygotowania. Królowa małżonka Camilla podjęła już decyzję, w jakiej sukni pojawi się na uroczystości. Wykona tym gest pojednania w stronę księżnej Diany.

Król Karol III będzie koronowany na początku maja. Czasu zostało wbrew pozorom niewiele, a uroczystość będzie jedną z najważniejszych dla brytyjskiej monarchii od kilku dziesięcioleci. Choć będzie to dzień króla, oczy całego świata będą też czujnie patrzyły na królową małżonkę. Camilla ma już wybraną suknię, w której pojawi się na koronacji.

Zobacz wideo Król Karol i królowa Camilla przybyli do Pałacu Buckingham

Książę Harry, książę William, książę KarolHarry namyślił się w sprawie koronacji. Stawia warunki. William zareagował

Camilla wybrała już suknię na koronację króla Karola III. Niezwykły gest

Suknia królowej małżonki Camilli ma wyjść od projektanta Bruce'a Oldfielda. Brytyjski krawiec od lat opiekuje się największymi gwiazdami z Wysp i z Hollywood, ale z jedną osobą był szczególnie mocno związany. To nie kto inny jak księżna Diana.

Bruce Oldfield w latach 80. wygrał nieoficjalny casting na głównego projektanta strojów dla księżnej Diany krótko po ogłoszeniu jej zaręczyn z księciem Karolem. Oldfield przez dekadę projektował kolejne jej suknie - m.in. fenomenalną srebrną kreację z premiery kolejnych przygód agenta 007 w 1985 roku, którą możecie podziwiać na poniższym nagraniu:

 

królowa małżonka Camilla, księżna DianaKrólowa Camilla skopiowała kultowy strój księżnej Diany. Porządnie jej dopiekła

Teraz z jego usług ma skorzystać również królowa małżonka Camilla. Żonę króla Karola z księżną Dianą łączy nie tylko wspólny mąż, ale też przyjaźń z projektantem. Tak, jak ubierał Dianę, tak od lat projektuje też niektóre stroje Camilli:

Od lat Camillę i Bruce'a łączy bliska przyjaźń, więc to naturalny wybór. Camilla ufa mu, bo wielokrotnie szył dla niej suknie na najważniejsze wydarzenia - twierdzi informator "The Sun".

Bruce Oldfield jest oczywiście dopytywany od dłuższego czasu, czy rzeczywiście zaprojektuje suknię na koronację. Unika odpowiedzi wprost, ale jakiś czas temu stwierdził, że "dał Dianie urok i blask, a Camilli pewność siebie".

Więcej o: