Ile lat ma Joe Biden? Już zapisał się na kartach historii. Przeciwnicy nazywają go "staruszkiem"

Prezydent Stanów Zjednoczonych jest rekordzistą, jeśli chodzi o wiek a objęcie urzędu. Ile lat ma Joe Biden?

Joe Biden to najstarszy urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych. Już w sierpniu 2020 roku, kiedy  został oficjalnym kandydatem na prezydenta, pojawiły się negatywne komentarze dotyczące jego wieku i stanu zdrowia. Ówczesny prezydent USA Donald Trump wraz z Republikanami, przypisywali mu demencję, Alzheimera czy Parkinsona, twierdząc, że ze względu na sędziwy wiek nie jest w stanie pełnić urzędu prezydenta. Ile lat ma Joe Biden?

Zobacz wideo

Ile lat ma Joe Biden? To najstarszy urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych

Joe Biden urodził się 20 listopada 1942 roku w Scranton w stanie Pensylwania. Pod koniec 2022 roku obchodził więc swoje 80. urodziny, a dziś ma rocznikowo 81 lat. Jest jednocześnie najstarszym urzędującym prezydentem. Przypominamy, że polityk objął urząd 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych w styczniu 2021 roku w wieku 78 lat. Dla porównania - Donald Trump został prezydentem w 2016 roku w wieku 71 lat. Barack Obama w 2009 roku miał zaledwie 48 lat. George W. Bush w 2001 roku miał 55 lat, a Bill Clinton objął urząd w 1993 roku jako 47-latek.  

Joe Biden odwiedził Polskę

Joe Biden w ciągu zaledwie roku po raz drugi odwiedził Polskę. Amerykański prezydent wylądował w naszym kraju 20 lutego, po tym, jak niespodziewanie odwiedził Kijów. 21 lutego przywódca USA wygłosił historyczne przemówienie do narodu polskiego. Wystąpienie w dużym stopniu skupiło się na sytuacji w Ukrainie. Prezydent podkreślał, że świat nie zamierza odwracać wzroku od tego, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów.

Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w naszym kraju potrwa do środy 22 lutego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA