Joe Biden zrobił niespodziankę. Przybył do Kijowa [WIDEO]

BBC pierwsza podała, że Joe Biden zjawił się w Kijowie i spotkał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Początkowo pojawiały się nagranie świadków z wizyty w mieście, a po chwili na koncie prezydenta Ukrainy zostało opublikowane zdjęcie z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

We wtorek 21 lutego Joe Biden zjawi się w Polsce. Niespodziewanie jednak przybył dzień wcześniej do Kijowa. Na oficjalnym koncie Wołodymyra Zełenskiego na Telegramie już pojawiło się zdjęcie z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Joe Biden z wizytą w Kijowie 

Tuż po godzinie 11 czasu polskiego Wołodymyr Zełenski opublikował wspólne zdjęcie obu przywódców.

Josephie Bidenie, witaj w Kijowie! Twoja wizyta jest ważnym wyrazem poparcia dla wszystkich Ukraińców - czytamy pod zdjęciem Zełenskiego i Bidena na Telegramie.

To pierwsza i jednoczesnie rocznicowa wizyta amerykańskiego przywódcy w Ukrainie od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, do której doszło 24 lutego 2022 roku. 

Od rana w sieci pojawiały się spekulacje o wizycie Bidena w Kijowie. Po ulicach krażył tajemniczy konwój pojazdów. 

W końcu udostępniono nagranie z prezydentem USA, który na Placu Michajłowskiego oddał cześć poległym obrońcom Ukrainy.

Potem Joe Biden przyleci do Polski

21 lutego około 8:30 prezydent Joe Biden przyleci do Polski. Tego samego dnia spotka się w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Andrzejem Dudą. Późnym popołudniem wygłosi przemówienie w Arkadach Kubickiego, czyli nadwiślańskich ogrodach Zamku Królewskiego. W środę 22 lutego przewidziano również spotkanie z pracownikami ambasady USA w Warszawie oraz rozmowę z sekretarzem generalnym NATO. Wcześniej Biały Dom poinformował, że tego dnia Joe Biden weźmie udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki. Prezydent USA odleci do Waszyngtonu w środę po południu.