Została Miss Polonia, później sprzedawała kosmetyki. Od ponad 20 lat mieszka za granicą

Karolina Gorazda w 2003 roku zdobyła koronę Miss Polonia. Wcześniej nosiła już tytuł najpiękniejszej Polki w Wielkiej Brytanii. - Mój wybór był dla wielu osób dość kontrowersyjny - opowiadała po latach. Co dziś słychać u Karoliny Gorazdy?

Droga do tytułu Miss Polonia Karoliny Gorazdy była bardzo kręta. Przy tym zdecydowanie bardzo ciekawa i po prostu nietypowa. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się bowiem, że była jurorka wygrała konkurs. Jak do tego doszło?

Zobacz wideo Miss tegorocznego mundialu? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Najpiękniejsza na Wyspach

Karolina Gorazda w 2002 roku odwiedzała chłopaka w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna mieszkał tam od lat. Dziewczyna zupełnym przypadkiem dowiedziała się o konkursie piękności. Dostała ulotkę pod polskim kościołem. Była to reklama pierwszych w historii wyborów Miss Polonia UK. Zgłosiło się mnóstwo dziewcząt. Karolina była jedną z nich. Jak wspominała po latach w rozmowie z portalem londynek.net, wzięła udział w konkursie trochę dla zabawy, a trochę dla głównej wygranej. Była to bardzo atrakcyjna nagroda - wycieczka na Jamajkę.

22-latka podbiła serca wszystkich. Z pewnością ułatwiło jej to fakt, że już od 15. roku życia pracowała jako modelka.

Miała być zabawa, a wyszło, jak wyszło. Zostałam Miss Polonia UK 2002

- opowiadała po latach.

Zaginiona korona

Karolina Gorazda nie mogła skorzystać z przysługującego jej udziału w finale konkursu Miss Polonia 2002. Było po prostu już za późno na dołączenie do pozostałych uczestniczek. Została jednak poproszona o bycie członkinią jury. Podczas imprezy doszło do niefortunnego zdarzenia. Zaginęła korona.

Kiedy przyszedł moment na przekazanie korony, zapanowała powszechna konsternacja i zrobiło się bardzo nerwowo. Weszłam na scenę i przekazałam swoją koronę, którą miałam na głowie

- wspominała. Karolina Gorazda włożyła koronę Marcie Matyjasik. A rok później, gdy wzięła udział w konkursie jako uczestniczka, to Marta udekorowała koroną jej głowę! Jedyny raz w historii konkursów piękności w Polsce była jurorka zdobyła najważniejszy tytuł.

Mój wybór był dla wielu osób dość kontrowersyjny, bo nie przystawałam do schematu blondynki o niebieskich oczach i ponętnych kształtach. Byłam chuda, bardzo wysoka i awangardowa. Raczej typ modelki niż miss - mówiła w rozmowie z "Angorą".
 

Porzuciła karierę modelki

Po wygranej mogła przebierać w ofertach. Wzięła udział w konkursie Miss World 2003 i Miss Earth 2004. Nie zdecydowała się jednak na karierę w show-biznesie. Zamiast tego skończyła studia na wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i wyjechała do Londynu. Przeprowadziła się do ukochanego.

Karolina osiadła w Londynie na stałe. Wyszła za mąż za swojego wieloletniego chłopaka. Wychowują wspólnie dwoje dzieci. Miss pracuje w rodzinnej firmie, gdzie zajmuje się marketingiem. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat dużo się też uczyła. Ukończyła dodatkowo podyplomowe stosunki międzynarodowe i wiele kursów prowadzonych przez Polski Ośrodek Naukowy UJ w Londynie.

Dostała pracę w firmie kosmetycznej, była jej ambasadorką i sprzedawała produkty. Obsługiwała klientów odwiedzających dom towarowy Harrods, znanych na całym świecie - na przykład Victorię Beckham. Przyznaje, że choć wyjechała 20 lat temu, wciąż w Londynie czuje się gościem, a Polska jest jej ojczyzną. Może kiedyś wróci do kraju? Często o tym myśli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.