Paco Rabanne nie żyje. Projektant miał 88 lat

Jeden z najpopularniejszych projektantów mody i twórca perfum - Paco Rabanne - nie żyje.

BBC poinformowało, że Paco Rabanne nie żyje. Kreator mody miał 88 lat. 

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Paco Rabanne nie żyje 

Światem mody wstrząsnęła informacja o śmierci Francisco Rabaneda y Cuervo, bo tak naprawdę nazywał się Paco Rabanne. Jak podaje portal U.S. News informację o śmierci 88-latka potwierdził rzecznik hiszpańskiej grupy Puig, która kontroluje wytwórnię Paco Rabanne. Na ten moment nie podano do informacji publicznej szczegółów na temat przyczyny śmierci kreatora mody. 

Na Instagramie marki czytamy:

Dom Paco Rabanne pragnie uhonorować naszego wizjonerskiego projektanta i założyciela, który odszedł dziś w wieku 88 lat. Wśród najbardziej znaczących postaci mody XX wieku jego dziedzictwo pozostanie stałym źródłem inspiracji. Jesteśmy wdzięczni Monsieur Rabanne za stworzenie naszego awangardowego dziedzictwa i zdefiniowanie przyszłości o nieograniczonych możliwościach.
 

Przypomnijmy, że Paco Rabanne rozstał się z marką dwie dekady temu. Wycofał się ze świata mody w 1999 roku i od tamtej pory rzadko pojawiał się publicznie.

Paco Rabanne urodził się 18 lutego 1934 roku w Hiszpanii. Popularność zdobył w latach 60. Projektował dla domów mody Givenchy, Dior oraz Balenciaga. Dopiero później założył własny dom mody, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów XX wieku.  

Paco Rabanne uczynił transgresję magnetyczną. Któż inny mógłby skłonić modne paryżanki do zachwycania się sukienkami z plastiku i metalu? Kto inny jak nie Paco Rabanne mógł stworzyć zapach o nazwie Calandre - słowo to oznacza "grill samochodowy" - i uczynić z niego ikonę nowoczesnej kobiecości?" - powiedział José Manuel Albesa, prezes działu mody i urody Puig.

Puig nazwał Rabbane osobowością świata mody, która nie bała się odważnych, rewolucyjnych i prowokacyjnych wizji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.