12-latka zmarła przez przerażające wyzwanie na TikToku. Presję wywarli na niej rówieśnicy

W połowie stycznia w jednej z argentyńskich miejscowości doszło do niewyobrażalnej tragedii. 12-letnia dziewczynka odebrała sobie życie, usiłując wykonać niebezpieczny tiktokowy trend.

Choć lwia część panujących na TikToku trendów jest zupełnie nieszkodliwa, co jakiś czas pojawiają się "wyzwania", które mogą skończyć się tragicznie. I mimo że zarówno serwis, jak i jego użytkownicy starają się blokować niebezpieczne treści, niektóre z nich nadal trafiają do młodych odbiorców. Tak stało się w przypadku 12-letniej Argentynki, która została znaleziona w domu martwa.

Zobacz wideo Cleo o stracie wujka

Najgłośniejsze zaginięcia w PolsceNajgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Niektóre zbrodnie do dziś nie zostały wyjaśnione

Dziewczynka zmarła w wyniku tiktokowego trendu. Ciotka 12-latki zabrała głos

Jak informuje Jam Press, do tego strasznego wydarzenia doszło w argentyńskim mieście Capitán Bermudez 13 stycznia. Uczęszczająca do szkoły Milagros Soto zmarła w wyniku uduszenia po tym, jak próbowała wykonać krążące na TikToku wyzwanie o nazwie "blackout challenge". Polega ono na zaciśnięciu pętli na szyi, aż do utraty przytomności. Jak podaje "New York Post", eksperci i lekarze ostrzegają przed jego fatalnymi skutkami, które mogą doprowadzić m.in. do uszkodzeń mózgu w wyniku nawet krótkotrwałego niedotlenienia. W przypadku 12-letniej Milagros finał okazał się jeszcze bardziej tragiczny.

To niezwykłe smutne zdarzenie w rozmowie z Jam Press skomentowała ciotka zmarłej 12-latki. Jak wynika ze znalezionych nagrań, Milagors nie była w stanie ściągnąć pętli, którą zacisnęła sobie na szyi. Zdaniem kobiety do tego straszliwego czynu namówili ją rówieśnicy.

Myślę, że ktoś ją do tego namówił. Zmagała się z prześladowaniem w szkole - powiedziała mediom.

Waldemar Goszcz, Robert LeszczyńskiWaldemar Goszcz zginął tragicznie, a choroba Kownackiej była tematem tabu

Argentynka nie jest pierwszą ofiarą tego straszliwego wyzwania. W listopadzie ubiegłego roku serwis Bloomberg przekazał, że przyczyniło się ono do śmierci przynajmniej 15 dzieci. "New York Post" informował natomiast w 2021 roku o historii 10-letniej Włoszki, u której wykonanie "blackout challenge" doprowadziło do śmierci mózgowej.

Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Więcej o: