Jeff Beck nie żyje. Legendarny gitarzysta zmarł nagle w wieku 78 lat. Rodzina podała przyczynę śmierci

Nie żyje Jeff Beck - brytyjski muzyk uznawany za wirtuoza gitary. Znamy przyczynę śmierci ośmiokrotnego laureata Grammy.

Jeff Beck zmarł w wieku 78 lat. Był członkiem takich zespołów The Yardbirds i The Jeff Beck Group. O jego odejściu poinformowała rodzina w mediach społecznościowych. Zdradzono również przyczynę śmierci.

Zobacz wideo

Jeff Beck nie żyje. Legendarny gitarzysta zmarł nagle

Z komunikatu, który pojawił się w mediach społecznościowych artysty, dowiadujemy się, że Beck zmarł po nagłym bakteryjnym zapaleniu opon mózgowych. Rodzina, przekazując tragiczną informację, poprosiła o uszanowanie prywatności w tym trudnym czasie.

W imieniu rodziny z ogromnym smutkiem przekazuje informację o śmierci Jeffa Becka, Po nagłej chorobie, jaką było bakteryjne zapalenie opon mózgowych, Jeff odszedł w spokoju. Jego rodzina prosi o prywatność podczas przeżywania tej ogromnej straty - czytamy.

Jeff Beck nie żyje. Kim był?

Sukcesów Becka można wymieniać bez końca. W 2011 roku został sklasyfikowany na piątym miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów prestiżowego magazynu Rolling Stone. Współpracował z takimi artystami jak: Rod Stewart, Eric Clapton, Tina Turner, Mick Jagger, Jon Bon Jovi, Roger Waters czy Stevie Wonder.

 

Jeff Beck należał do panteonu gitarzystów rockowych późnych lat 60., obok takich legendarnych nazwisk jak Clapton, Jimmy Page i Jimi Hendrix. Jak powiedział o artyście Joe Perry, gitarzysta zespołu Aerosmith w wywiadzie dla "The New York Times" w 2010 rok:

Jeff Beck jest najlepszym gitarzystą na świecie. Ktoś tak wybitny pojawia się tylko raz na pokolenie lub dwa.

Ostatnia płyta muzyka pod tytułem "Loud Hailer" została wydana w 2016 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.