"Daily Mail" zaliczył wpadkę. Pomylił Agnieszkę Smoczyńską z Juliette Binoche. Reakcja reżyserki bezcenna

Polska reżyserka Agnieszka Smoczyńska doczekała się pierwszej publikacji w zagranicznej, bulwarowej prasie. Wszystko za sprawą wpadki, którą zaliczył "Daily Mail".

Agnieszka Smoczyńska to polska reżyserka i scenarzystka filmowa, której twórczość doceniła międzynarodowa publiczność. Jej ostatni film "The Silent Twins" opowiadający o losach sióstr Gibbons znalazł się na liście produkcji nominowanych do British Independent Film Awards. Na gali, która 4 grudnia odbyła się w Londynie, nie mogło zabraknąć Smoczyńskiej. Zdjęcia z czerwonego dywanu ukazały się w mediach następnego dnia, a suknię, w której reżyserka zjawiła się na imprezie, doceniła zagraniczna prasa. Na temat jej stylizacji powstał artykuł w "Daily Mail". Tabloid jednak popełnił gafę i pomylił ją z Juliette Binoche.

Zobacz wideo Wpadka na koncercie Eda Sheerana! Ekrany zasłoniły występ

Agnieszka Smoczyńska o wpadce "Daily Mail": Kocham fake newsy

Na rozdaniu nagród w Londynie Agnieszka Smoczyńska zaprezentowała się w zaprojektowanej przez Gosię Baczyńską olśniewającej, granatowej sukni. Do kreacji dobrała skórzane kozaki i delikatną biżuterię

$25. nagrody British Independent Film$25. nagrody British Independent Film David Fisher/Shutterstock for BIFA EAST NEWS pobrane 5.12.2022

Strój zwrócił uwagę brytyjskich mediów, którzy sugerując się błędnie podpisanym przez agencję fotograficzną zdjęciem, podali w tytule i treści artykułu, że jest to ikona francuskiego kina. Błąd został już poprawiony, ale w sieci można odnaleźć screeny poprzedniej wersji tekstu. Sprawę skomentowała również sama zainteresowana. Agnieszka Smoczyńska w opublikowanym na Instagramie wpisie nie kryła rozbawienia całą sytuacją.

Wow! Juliette Binoche, przyłapali nas. Od dziś kocham fake newsy - napisała.
 

Popełniona przez "Daily Mail" gafa rozśmieszyła też polskie gwiazdy m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Magdalenę Cielecką, Andrzeja Chyrę czy Ilonę Ostrowską, którzy skomentowali wpis reżyserki. Z kolei jeden z internautów dodał, że wpadka tabloidu jest znakiem, aby Smoczyńska do następnego filmu zatrudniła Binoche.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.