Policzyliśmy, ile Robert Lewandowski zarabia w minutę. Trzymajcie się kapci. Nam pospadały

Nietrudno się domyślić, że jeden z najlepszych piłkarzy na świecie zarabia bardzo duże pieniądze. Mimo to nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak ogromnym majątkiem dysponuje Robert Lewandowski.

Osiągnięcia Roberta Lewandowskiego można by wymieniać godzinami. Jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia, to jedyny Polak, który otrzymał nagrody Piłkarza Roku FIFA i UEFA, a także Europejski Złoty But, a oprócz tego zapisał się w księdze rekordów Guinnessa za strzelenie pięciu bramek w ciągu dziewięciu minut. Dodając do tego gigantyczną popularność, miliony fanów na świecie, a także wielkie pieniądze, jakie można zgarniać w tym sporcie, Lewandowski stał się jednym z najlepiej zarabiających na świecie sportowców.

Zobacz wideo Ocena meczu Polska - Argentyna

Robert Lewandowski, Grzegorz KrychowiakLewy ma własną kawę, a Szczęsny inwestuje w nieruchomości. Poznaj biznesy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski zyskuje rocznie ponad 30 mln euro

Transfer Lewego do FC Barcelony, który sfinalizował się w lipcu 2022 roku, przyniósł piłkarzowi lukratywny kontrakt. Jak ujawnił na Twitterze SPORTbible, napastnik ma w barwach katalońskiego klubu otrzymywać 18,75 mln euro rocznie. To jednak nie wszystkie wpłaty, które wpadają na konto piłkarza. Lewandowski może też liczyć na pieniądze z reklam, inwestycji, a także własnych biznesów. Według szacunków Forbesa kapitan polskiej reprezentacji rocznie zgarnia ok. 33,5 mln euro. Oznacza to, że miesięcznie Lewy zarabia ok, 2,8 mln, dziennie - ok. 91 tys, a w ciągu minuty - ok. 63 euro.

Magda Gessler, Małgorzata RozenekPolskie gwiazdy lubią przerabiać instagramowe zdjęcia. Tak wyglądają naprawdę

Na tym majątek Lewandowskich się zresztą nie kończy. Nie można zapominać, że ogromne zarobki generuje także działalność żony piłkarza, która jest nie tylko jedną z najpopularniejszych polskich trenerek, ale też prowadzi kilka własnych, bardzo intratnych biznesów. I, podobnie jak jej mąż, Anna Lewandowska również występuje w reklamach.

Lewi wszystkich dochodów nie kumulują jednak dla siebie. Ogromne kwoty przeznaczają na cele charytatywne, a o wielu z nich nawet publicznie nie mówią. Małżonkowie przeznaczyli bardzo duże pieniądze m.in. na pomoc Centrum Zdrowia Dziecka, regularnie biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, wspierają Szlachetną Paczkę, a marcu 2020 roku przekazali milion euro na walkę z koronawirusem.

Więcej o: