27-letni piłkarz nie żyje. Wcześniej doznał poważnej kontuzji

27-letni Karim Gazetta był cenionym szwajcarskim piłkarzem. Świat obiegła smutna informacja - sportowiec popełnił samobójstwo. Tragiczne wieści potwierdził rzecznik klubu Zrinjski Mostar, Ljudevita Marića.

Karim Gazetta w przeszłości grał w juniorskiej kadrze narodowej Szwajcarii. W ligowych rozrywkach reprezentował barwy klubów Servette FC i Zrinjskiego Mostaru. Latem 2022 roku doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Szwajcarski piłkarz Karim Gazetta nie żyje. 27-latek najprawdopodobniej popełnił samobójstwo

Z wiadomości napływających z Bałkanów dowiadujemy się, że Gazetta skoczył z ósmego piętra budynku przy ulicy Kneza Viseslava w Belgradzie. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych 21 listopada 2022 roku. Jako pierwszy informację o śmierci zawodnika podał portal Klix.ba, wkrótce później oficjalny komunikat pojawił się na stronie klubu Zrinskij Mostar.

Z głębokim bólem i żalem informujemy wszystkich naszych kibiców, przyjaciół klubu i opinię publiczną, że odszedł nasz zawodnik Karim Gazzetta - czytamy w oświadczeniu.

Piłkarza pożegnali kibice. Pod postem o śmierci zawodnika bośniackiego klubu pojawiły się wyrazy współczucia pochodzące od fanów piłki nożnej z całego świata.

Spoczywaj w pokoju bożym, szczere kondolencje dla rodziny i klubu...
Niech mu świeci światłość wiekuista, niech spoczywa w pokoju, rodzinie, klubowi i bliskim szczere wyrazy współczucia!
Młodym zawodnikom trudno jest opuścić dom i rodzinę. Nadzieje są duże, a oczekiwania fanów i wszystkich innych są jeszcze większe. Kryzysy, kontuzje, niepewność, problemy rodzinne i inne rzeczy się zdarzają.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. TUTAJ znajdziesz również przydatne numery telefonów, pod którymi dyżurują specjaliści, gotowi pomóc w kryzysowej sytuacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.