Shelley Duvall zagrała Wendy w "Lśnieniu". 20 lat temu wycofała się z aktorstwa. Zobaczcie, jak dziś wygląda

Shelley Duvall od dwóch dekad odcina się od show-biznesu. Dopiero teraz zdecydowała się na spotkanie z fanką. Ta udostępniła w sieci zdjęcie aktorki.

Shelley Duvall zyskała dużą popularność dzięki roli Wendy Torrance w horrorze reżyserii Stanleya Kubricka "Lśnienie" z 1980 roku. Później świat obiegły informacje o tym, że aktorka podobno była zastraszana na planie nie tylko przez Kubricka, ale również Jacka Nicholsona. To miało odbić się na jej zdrowiu psychicznym. Ostatecznie w 2002 roku na dobre wycofała się z aktorstwa. Teraz w sieci pojawiły się jej nowe zdjęcia.

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

'Niania'Sprawdziliśmy, co słychać u aktorów kultowej "Niani"

Shelley Duvall spotkała się z fanką. Tak spędziły czas

Dziś aktorka ma 73 lata i wydaje się wieść spokojne życie. Ponadto może liczyć na wsparcie wiernych fanów, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzą jej życie prywatne. Wygląda na to, że właścicielce fanpage'a poświęconego Shelley Duvall udało się spełnić ogromne marzenie, bowiem spędziła czas z gwiazdą filmowej adaptacji "Lśnienia". Na profilu internautki pojawiło się wspólne zdjęcie, do którego zapozowały przy stole w oczekiwaniu na posiłek. Widać, że świetnie się czuły w swoim towarzystwie. 

Dzisiaj był taki emocjonalny, a zarazem bardzo ekscytujący dzień z panią Shelley Duvall! Spędziliśmy godziny szczerze rozmawiając i śmiejąc się (a nawet płacząc!). Ona jest tak miłą, fascynującą i piękną osobą. Jestem bardzo szczęśliwa, że ją znam... nawet jeśli brakuje jej przedniego zęba. Podzielę się lepszym sprawozdaniem później, ale po prostu cieszę się tym dniem - pisała fanka na Instagramie
 

Więcej aktualnych zdjęć Shelley Duvall znajdziesz w naszej galerii, w górnej części artykułu.

Z innego wpisu mogliśmy się dowiedzieć, że kobiety wypiły również kawę w samochodzie aktorki i oglądały stare zdjęcia.

Te dzieci zaczynały karierę niestandardowo, bo od pojawienia się w horrorach. Na pewno dobrze pamiętacie mroczną Samarę z serii Samara z "The Ring" to dziś piękna kobieta. A inne dzieci z horrorów? Nie uwierzycie, jak wyglądają bliźniaczki ze "Lśnienia"

Shelley Duvual z reguły unika blasku fleszy i na próżno szukać jej w mediach. Ostatnie publiczne wystąpienie miało miejsce w 2016 roku, kiedy gościła w talk-show Dr Phila.

Shelley Duvual o pracy nad "Lśnieniem"

Przypomnijmy, że aktorka w 2021 roku rozmowie z  "The Hollywood Reporter" mówiła o tym, że praca na planie "Lśnienia" była dla niej wyczerpująca psychicznie. Niektóre sceny, w których jej bohaterka miała płakać, były powtarzane ponad sto razy.

Po jakimś czasie ciało zaczyna się buntować. Mówi, żeby przestać mu robić takie rzeczy. Bo nie chce płakać każdego dnia. I czasem tylko ta myśl doprowadzała mnie do płaczu. Kiedy budziłam się w poniedziałek rano i myślałam o tym, że mam tylko płakać cały dzień, bo tak to zaplanowano, zaczynałam po prostu płakać. Myślałam, że już nie dam rady. I nie wiem, jak to zrobiłam, ale mi się udało. Jack [Nicholson - red.] też mi mówił: Nie wiem, jak ty to robisz.

Kiedy została zapytana o to, czy Stanley Kubrick się nad nią znęcał, odpowiedziała:

Na pewno miał w sobie coś z takiego podejścia. Ale myślę, że to dlatego, iż sam był tak bardzo długo traktowany. W końcu jego dwa pierwsze filmy to "Pocałunek mordercy" i "Zabójstwo".

Aktorka od lat żyje na swoim ranczu w Teksasie. 

Więcej o: